Facebook Google+ Twitter

Minister obrony na cmentarzu żołnierzy polskich we Wrocławiu

W czwartek we Wrocławiu, gościł minister obrony narodowej Bogdan Klich. Na cmentarzu żołnierzy polskich na Oporowie, złożono kwiaty. Następnie żołnierze spotkali się w Hali Stulecia, podczas uroczystej wigilii.

1 z 13 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Żołnierze zgromadzili się na wzgórzu na wrocławskim Oporowie. Fot. Jarosław Jakubczak
Żołnierze zgromadzili się na wzgórzu na wrocławskim Oporowie. Fot. Jarosław Jakubczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ale to jest jednak Grabiszynek, to tak jakbyś napisał że czeski sklep przy granicy znajduje się na terytorium Polski, bo przecież dzieli je tylko jakaś tam granica państwa. Cmentarz jest na Grabiszynku, więc nie wiem po co na siłę przenosić go na Oporów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patryk-
Zwyczajowo przyjęło się, że jest to wzgórze na Oporowie. Pętla tramwajowa znajdująca się u podnóża, też nosi taką nazwę. Granice administracyjne Oporowa, jak mówisz przebiegają wzdłuż rzeki- to ciekawostka którą przytoczyłeś- może warto, abyś zrobił z tego temat? Jako jeszcze jedną ciekawostkę dodam, że wzgórze to jest najwyższym punktem we Wrocławiu. Przewodniki informują tak: "najwyższy punkt miasta 143 m npm. (Oporów) "
Gdybym napisał, że wzgórze to jest na Grabiszynku, wprowadziłbym tylko chaos informacyjny, pisząc o wzgórzu na Oporowie każdy wie o co chodzi :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za relację.

ps. mimo iż to jest mój rejon to przypadkowo natrafiłem na to jak wracałem z miasta -jak 'dotarlem na miejsce' to mogłem sobie co najwyżej zrobić zdjęcie schodzącyc uczestników i kolumny żołnieży :(
ps. Nieco się przeniosłeś na południe - Oporów zaczyna się dopiero za rzeką(mimo nieco mylącej nazwy pętli tramwajowej), a to jeszcze jest Grabiszynek...
(a przynajmniej tak mnie uczyli)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.