Facebook Google+ Twitter

Minister pracy patronem honorowym programu IWKL

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-26 18:26

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak objęła patronatem honorowym Ogólnopolski Program Certyfikacyjny Inwestor w Kapitał Ludzki, organizowany przez Fundację Obserwatorium Zarządzania.

www.inwestorwkapitalludzki.pl / Fot. Inwestor w Kapitał LudzkiGodło Inwestor w Kapitał Ludzki przeznaczone jest dla liderów zarządzania zasobami ludzkimi - są to organizacje, które spełniają najwyższe standardy polityki personalnej i inwestują w swój kapitał ludzki.
- Patronat ze strony ministerstwa dowodzi, jak wielką rolę na polskim rynku spełnia Program „Inwestor w Kapitał Ludzki” - podkreśla menedżer projektu Agnieszka Chaber-Tomczak. - Naszym celem jest popularyzacja idei inwestowania w kapitał ludzki i profesjonalizacji działań HR.

Każda organizacja ubiegająca się o Godło, oceniana jest pod kątem rozwoju kadr, odpowiedzialnej i przejrzystej polityki personalnej oraz sukcesów w budowaniu klimatu organizacji opartej na wiedzy. W przeprowadzeniu audytu uczestniczą wybitni eksperci branżowi.

Korzyści dla pracodawcy i dla pracownika

Program pomaga organizacjom w budowaniu przyjaznego klimatu organizacyjnego oraz kreowaniu wizerunku pożądanego pracodawcy. Dzięki temu Laureaci Godła mogą cieszyć się większym zainteresowaniem ze strony potencjalnych kandydatów do pracy, szczególnie wśród wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy cenią sobie możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Korzystanie z oferty rekrutacyjnej Laureatów Programu Inwestor w Kapitał Ludzki gwarantuje zatrudnienie w organizacjach przykładających największą wagę do zapewnienia pracownikom możliwości rozwoju zawodowego i podnoszenia kwalifikacji.

W społeczeństwie opartym na wiedzy, inwestycje w rozwój pracowników przestały być kwestią wyboru, a stały się koniecznością. Coraz częściej osoby poszukujące zatrudnienia, szczególnie pracownicy o wysokich kwalifikacjach, podejmują decyzję o podjęciu pracy u konkretnego pracodawcy kierując się perspektywami rozwoju zawodowego. Nawet na rynku pracodawcy, w sytuacji gdy bezrobocie spowodowane kryzysem utrzymuje się nadal na relatywnie wysokim poziomie, trwa walka o pracowników najlepszych.

Autor: Agnieszka Andrzejczak
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie centrumpr.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.