Facebook Google+ Twitter

Minister Rostowski odpowiada przed komisją hazardową

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-13 11:02

W Sejmie trwa przesłuchanie ministra finansów Jacka Rostowskiego przez komisję śledczą, która bada aferę hazardową. Minister odpowiada na pytania posłów o prace nad ustawą hazardową w 2007 roku. Zakończyła się pierwsza runda pytań.

Jacek Rostowski był pytany o spotkanie szefa doradców premiera Michała Boniego z wiceminister finansów Elżbietą Suchocką-Roguską. Mówił, że choć wiedział, że takie spotkanie miało miejsce, jednak nie wiedział, że zapadły na nim decyzje dotyczące nowej ustawy.

Pytany czy, z punktu widzenia budżetu ustawa hazardowa była istotna, powiedział, że miała ona przynieść przychody rzędu 200-250 milionów złotych rocznie i w związku z tym była mniej istotna niż na przykład ustawa o podniesieniu akcyzy na gaz płynny.

Jacek Rostowski mówił też, że poza Zbigniewem Chlebowskim nikt z osób publicznych nie wyrażał ponadstandardowego zainteresowania pracami nad ustawą.

Członkowie komisji pytali ministra Rostowskiego między innymi o tryb prac nad ustawą hazardową oraz o nazwiska osób odpowiedzialnych za proces nowelizacji. Jacek Rostowski potwierdził, że to wiceminister Jacek Kapica odpowiadał za koordynację prac nad nowelizacją ustawy hazardowej.
Minister finansów musiał także tłumaczyć, dlaczego z ustawy zniknęły zapisy mówiące o dopłatach do automatów do gier.

Jacek Rostowski podkreślił, że jego ministerstwo dokończyło jedynie prace nad ustawą, które rozpoczął poprzedni rząd. Zapewnił posłów, że ma pełne zaufanie wobec swoich współpracowników, dlatego specjalnie nie ingerował w proces prac nad ustawą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.