Facebook Google+ Twitter

Minister Sawicki o sytuacji w rolnictwie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-29 21:12

Minister rolnictwa Marek Sawicki ocenił, że tegoroczne żniwa należą do udanych. Minister spotkał się z dziennikarzami podczas odbywających się w Siedlcach 16-tych Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym.

Marek Sawicki przypomniał, że podobnie dobre plony zbóż były przed rokiem. Jak dodał, Polska ma 3 miliony ton zbóż zapasów z 2008 roku. Według Sawickiego, ceny zbóż będą kształtowały się na podobnym poziomie jak w okresie od listopada ubiegłego roku.

Minister Sawicki sprzeciwił się rozważanemu obecnie pomysłowi ogólnounijnego rozliczania kwot mlecznych. Zdaniem ministra, takie rozwiązanie mogłoby spowodować niepotrzebne wyprowadzanie pieniędzy do budżetu unijnego. Jak wyjaśnił, w przypadku nałożenia niewielkich kar za nadprodukcję, pieniądze pozostają w kraju, w którym miała ona miejsce. Dzięki temu można je przeznaczyć na różne działania wewnątrz kraju, skierowane do tego sektora mleczarskiego, a nie trafiają one do budżetu unijnego.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi zwiedził tereny wystawiennicze Dni z Doradztwem Rolniczym. W tym roku te największe w regionie targi rolnicze są połączone z jutrzejszymi 11. Dożynkami Województwa Mazowieckiego i Ziemi Siedleckiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.