Facebook Google+ Twitter

Minister Schetyna szuka dobrej posady dla Marcinkiewicza

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-19 07:32

Skończyła się kadencja Kazimierza Marcinkiewicza w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Kolejnej nie będzie. "Dziennik "pisze, że Platforma Obywatelska szykuje propozycje dla byłego premiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Za stworzenie dla byłego dyrektora EBOiR odpowiedniej oferty odpowiada wicepremier Grzegorz Schetyna. Politycy PO nadali nawet specjalny kryptonim akcji szukania pracy: "Projekt Marcinkiewicz" - czytamy w "Dzienniku".

Marcinkiewicz to wciąż jeden z najpopularniejszych polskich polityków. Zdaniem jednego z członków PO, na którego powołuje się gazeta, Marcinkiewicz mógłby być ministrem. Według "Dziennika", w grę wchodzą trzy resorty: edukacja, nauka i infrastruktura.. Oficjalnie politycy PO nie chcą jednak ujawnić szczegółów negocjacji.

Obawiają się, że były premier nie będzie chciał ryzykować swojej popularności pracą na przykład nad budową autostrad, co jest prawdziwym polem minowym dla każdego polityka. Wówczas- jak pisze "Dziennik" w grę wchodziłoby stanowisko w jednej z dwóch europejskich instytucji finansowych, które wymagają rekomendacji rządu.

Zdaniem gazety, może chodzić o Europejski Bank Inwestycyjny lub Europejski Fundusz Inwestycyjny.
Marcinkiewicz nie potwierdził ani nie zaprzeczył informacjom "Dziennika".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.