Facebook Google+ Twitter

Minister Sikorski: - Rosja powinna przyłączyć się do NATO

W swoim wystąpieniu na Uniwersytecie im. Kopernika w Toruniu 30 marca Minister Spraw Zagranicznych Polski, oświadczył, że Rosja powinna zostać członkiem NATO.

Radosław Sikorski - Minister spraw Zagranicznych Polski / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ac/Sikorski.jpgPolski kandydat na stanowisko Sekretarza Generalnego NATO stwierdził, że Rosja jest potrzebna Sojuszowi Północnoatlantyckiemu dla sprawnego rozwiązywania europejskich i światowych problemów.

Radosław Sikorski podkreślił, że wstąpienie Rosji do NATO musiałoby wywierać korzystny wpływ na umacnianie rosyjskiej demokracji, sprzyjałoby formowaniu bardziej demokratycznego systemu zarządzania tym krajem, pozwoliłoby obywatelom urzeczywistnić kontrolę nad rosyjskimi siłami zbrojnymi, a także pomogłoby rozwiązywać konflikty graniczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Krótka, ciekawa wiadomość. Nie wydaje mi się jednak, żeby Rosja chciała skorzystać z propozycji naszego ministra spraw zagranicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo dobra, krótka, pełna treści wiadomość. Pomysł Sikorskiego przedni, tylko czy władze Rosji będą skłonne do samoograniczenia? Wydaje mi się to bardzo wątpliwe. Rosja chyba bardziej będzie zainteresowana partnerstwem, szeroką współpracą tak z NATO jak i Unią Europejską, niż przystąpieniem do tych organizacji. Chciałabym się mylić, ale tak uważam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozyskanie Rosji, byłoby korzystne dla strategicznych interesów Europy i ... dla Radosława Sikorskiego. Proste :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Daję plus za przybliżenie tematu:) Ma racje do pilnowania owiec najlepszy jest wilk:) A może niech Sikorski dokładnie sprawdzi, co to jest NATO i dla czego powstało...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Biedaczysko, chwyta sie brzytwy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.