Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15546 miejsce

Minister Sikorski: zdjęcia służą eskalacji emocji i skłóceniu Polaków

Publikacja w internecie kilkudziesięciu drastycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Kaczyńskiego, wywołała dziś ostrą reakcję MSZ i wezwanie ambasadora Rosji oraz żądanie wykrycia i ścigania blogera, który je umieścił.

 / Fot. Rafał Guz, PAPW związku z publikacją w internecie makabrycznych zdjęć ofiar katastrofy smoleńskiej, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ambasadora Rosji i zapowiedziało, że oczekuje od władz Federacji Rosyjskiej wyjaśnienia sprawy oraz śledztwa na temat fotografii ofiar smoleńskich. Szef MSZ Radosław Sikorski, na spotkaniu z dziennikarzami powiedział, że strona rosyjska "miała prawo prowadzić śledztwo" dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej, ale "nikt nie ma prawa ranić uczuć rodzin i przyjaciół ofiar tego wypadku".

Zdaniem ministra Sikorskiego, prowadzi to do eskalacji emocji, czyli – jak to porównał - do tego samego, do czego służą "teorie spiskowe o sztucznych mgłach, bombach helowych, wybuchach i zamachu". Służą więc do skłócenia Polaków. Ale my się nie damy skłócić - oświadczył minister Sikorski – podaje serwis dziennik.pl.

Premier Donald Tusk, w kontekście szokujących ponad 30 fotografii zwłok ofiar z katastrofy smoleńskiej zamieszczonych przez tajemniczego blogera, skomentował, że ludzka podłość nie zna granic, o czym – jak to określił - z dobitną wyrazistością świadczy internet.

Wezwany przez MSZ rosyjski ambasador, Aleksander Aleksiejew, usłyszał przekazane mu przez wiceministra Jerzego Pomianowskiego "wyrazy oburzenia" władz Polski. To w związku z publikacją na rosyjskich stronach internetowych, makabrycznych zdjęć z katastrofy smoleńskiej, na których widać m.in. ciała podczas sekcji zwłok, w tym także ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Sprawą zajęło się wczoraj MSZ i ABW. Udało się dość szybko doprowadzić do zablokowania części serwerów, m.in. w Rosji i na Ukrainie. Szef ABW zwrócił się w sprawie publikacji zdjęć z prośbą o wyjaśnienia do szefa Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Według ABW zdjęcia opublikował jeden z blogerów, 28 września. MSZ wezwało również do bieżącej i pełnej współpracy w przedmiotowej sprawie, z ABW i prokuraturą wojskową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Zapowiadają dochodzenie w kierunku wykrycia osoby, która wykonała fotografie i zamieściła je w internecie oraz doprowadzenie do usunięcia ich z rosyjskich portali."

Ciekawe, na jakiej podstawie prawnej do tego usunięcia doprowadzą, i jakimi metodami. Chyba Vlad P. i przyjaciele będą musieli skrobnąć na szybko jakiś paragrafik Kodeksu Karnego i przesłać na swoim srajPadzie do Dumy, by go szybko wprowadzili. Przecież publikacja zdjęć, których dostęp uzyskało się legalnymi środkami, nie jest chyba JESZCZE przestępstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się w pełni z panem ministrem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.