Facebook Google+ Twitter

Minister sportu o PZPN: "To nie jest tylko polski obraz"

"Wydaje mi, się, że do Euro 2012 są małe szanse na zmiany w PZPN" - powiedziała minister sportu Joanna Mucha. Nie wykluczyła jednak, że nie dojdzie do nich po Mistrzostwach Europy.

 / Fot. w24Joanna Mucha przekonywała w TVN24, że wprowadzenie kuratora do PZPN nie jest właściwym działaniem. Według minister wobec PZPN należy prowadzić "subtelną grę", w której uczestniczyć będą: UEFA oraz FIFA.

Sama przyznała, że ma związane ręce i jedyne co może zrobić, to nasłać kontrolę: "Jeżeli chodzi o aspekty prawne czy też statut PZPN, oni są naprawdę czyści" - mówiła w programie "Fakty po faktach".

Zaznaczyła, również, że nie chce starcia z PZPN, ale oczekuje wspólnej pracy na rzecz niezbędnych zmian w polskiej piłce: "Stawianie moich relacji z PZPN jako starcia pracy z jest już podejściem niewłaściwym, musimy razem realizować określone cele; tym celem jest dla mnie to, żebyśmy wygrywali i byli dumni z naszej piłki, i aby PZPN dobrze kształcił piłkarzy" - powiedziała.

Minister sportu próbowała usprawiedliwiać PZPN i przywołała inne kraje, w których związki piłkarskie również funkcjonują źle: "To nie jest tylko polski obraz" - wyjaśniła.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.