Facebook Google+ Twitter

Minister sportu: w PZPN jest grupa cwaniaków

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-31 09:03

Minister sportu powiedział, że w PZPN jest grupa cwaniaków, którzy oszukują Polaków. Mirosław Drzewiecki skomentował w ten sposób w Programie Trzecim Polskiego Radia przełożenie na październik zjazdu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Minister powiedział, że jest mu wstyd za kierownictwo PZPN. Dodał, że zmianę w statucie PZPN, która doprowadziła do przełożenia zjazdu, zgłoszono 28 lipca, czyli na krótko przed ogłoszeniem tej decyzji. Drzewiecki uznał za skandaliczną sytuację, w której rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy są opóźnione o 2 tygodnie i ciągle nie wiadomo, które drużyny będą w niej grać.

Mirosław Drzewiecki zadeklarował jednak, że będzie działał na rzecz poprawy sytuacji w futbolu. Przypomniał, że Polski Komitet Olimpijski może wyznaczyć kuratora dla PZPN. Podjęta przez poprzedniego ministra Tomasza Lipca próba komisarycznego zarządzania Związkiem zakończyła się fiaskiem.

Minister dodał, że jeśli prezes PZPN Michał Listkiewicz wbrew zapowiedziom pozostanie na stanowisku, to nie będzie z nim współpracował. Zapowiedział też, że nie dopuści, aby do władz Związku weszli ludzie, którym prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne. Drzewiecki podkreślił, że rząd chce zmienić polską piłkę od podstaw. Elementem tych działań jest program budowy boisk "Orlik".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.