Facebook Google+ Twitter

Minister sportu woli budować targowisko zamiast stadionu

Minister sportu chce wybudować targowisko dla kupców ze Stadionu w miejscu, gdzie miała powstać nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. W Warszawie toczy się spór pomiędzy ministerstwem i mieszkańcami Targówka.

Reprodukcje wykonał Borys Kozielski / Fot. Projekt publicznyPodczas dzisiejszego spotkania w Ministerstwie Sportu przedstawiciele władz dzielnicy Targówek, burmistrz Grzegorz Zawistowski i przewodniczący rady dzielnicy Zbigniew Poczesny, spotkali się z minister sportu Elżbietą Jakubiak. Burmistrz i przewodniczący przywieźli pani minister ponad 10 tysięcy podpisów mieszkańców Targówka, złożonych pod protestem przeciwko przenoszeniu Jarmarku Europa na teren ich dzielnicy.

W marcu toczyła się debata na temat proponowanego wybudowania hali widowiskowo-sportowej na 20 tysięcy miejsc, na terenie przyległym do centrum handlowego M1 w Markach. Plan zagospodarowania tego terenu przewiduje budowę olbrzymiego parkingu dla TIR-ów. Mieszkańcy i władze przychylili się do tego pomysłu. Do rady Warszawy trafiła uchwała, która miała zmienić plan zagospodarowania tak, aby budowa hali widowiskowo-sportowej mogła się rozpocząć. Na obrady rady Warszawy uchwała jednak nie trafiła, ponieważ rząd w związku z Euro 2012 postanowił rozwiązać problem handlarzy, którzy nie chcą opuścić terenu Stadionu Na zdjęciu od lewej: Paweł Wiśniewski rzecznik prasowy Ministerstwa Spoortu i Turystyki RP, Minister Sportu i Turystyki Elżbieta Jakubiak, Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek Zbigniew Poczesny, Burmistrz Dzielnicy Warszawa Targówek Grzegorz Zawistowski / Fot. Borys KozielskiDziesięciolecia.

Ponieważ kupcy ze Stadionu nie chcą odejść, rząd wybuduje dla nich nowe hale kupieckie i w ten sposób problem zostanie rozwiązany. Pomijam kwestie finansowania takiej inwestycji. Jak zwykle obciążyłaby nas wszystkich, czyli nikt by tego nie odczuł. Podczas zorganizowanej na prędce konferencji prasowej, pani minister powiedziała, że żadnej hali widowiskowo-sportowej nie będzie. W tym miejscu stanie hala targowa dla polskich kupców.

Mogliśmy ostatnio obejrzeć plany tych hali. Okazuje się, że ministerstwo chcąc ograniczyć koszty budowy wybrało projekt, na którym nie ma hali tylko wiaty. Jednym słowem zadaszony teren handlu. Czym to będzie się różnić od Jarmarku Europa? Chyba tylko tym, że kupcy dostaną je za darmo.

Powinniśmy na prawdę serio się zastanowić czy już dziś nie oddać organizacji Euro 2012 innemu organizatorowi. Skoro u nas minister sportu buduje hale kupieckie zamiast stadionów, na prawdziwą piłkę nożną będziemy mogli popatrzeć tylko na ekranie telewizora. Jaki pan taki kram.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bo z tej pani, to taki minister sportu, jak z Fotygi minister spraw zagranicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.