Facebook Google+ Twitter

Minister sportu zbuduje staw na Kasprowym? "Spłoszą zwierzynę, zniszczą Tatry"

Nowy minister sportu Andrzej Biernat chce zbudować sztuczny zbiornik wodny na Kasprowym Wierchu. Pomysł, przez jednych nazywany kontrowersyjnym, przez innych zwyczajnie absurdalnym, został skrytykowany przez różne środowiska. Na szczęście.

 / Fot. By Tomekkucharczyk1994 (Own work) [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html) or CC-BY-SA-3.0-2.5-2.0-1.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/Sztuczny staw na Kasprowym Wierchu, o pojemności 1000 metrów sześciennych, produkujący śnieg - z pomysłem budowy takiego zbiornika wystąpił w Wierchomli Andrzej Biernat. Minister sportu stwierdził, że powinniśmy więcej zarabiać na naszych górach i że bramki z biletami wstępu, rozlokowane praktycznie na każdym szlaku, opłaty za stoki, schroniska i kolejki, to za mało.

"Uważam, że Kasprowy Wierch powinien być wykorzystywany narciarsko w większym stopniu niż obecnie. A do tego potrzebne jest sztuczne naśnieżanie" - tłumaczył.

Propozycja została stoperdowana zarówno przez dyrekcję Tatrzańskiego Parku Narodowego, jak i ekologów. Paweł Skawiński, dyrektor TPN, stwierdził, że minister sportu, przygotowując taką propozycję, nie zwrócił uwagi na warunki naturalne, panujące na Kasprowym Wierchu. "Jak naśnieżać przy wietrze o prędkości powyżej 15 m/s? A takie wiatry występują na Kasprowym przez prawie jedną trzecią roku" - pytał.

Ekolodzy zwrócili uwagę na inną kwestię - na unikatowość Tatr. Stwierdzili, że ze względu na panujący tu mikroklimat oraz występowanie zwierząt, żyjących tylko w tym miejscu w Polsce, powinniśmy chronić te góry, a nie niszczyć nasze dobro narodowe.

Kasprowy Wierch jest najbardziej obleganym szczytem w Tatrach - co roku przewijają się przez niego setki tysięcy turystów. Już budowa kolejki zniszczyła środowisko naturalne - narciarze niszczą kosodrzewinę, turyści śmiecą, przyczyniając się do niszczenia roślinności. Tysiące stóp wydeptują szlaki, powodując przyspieszoną erozję gleby. Budowa zbiornika wodnego zdewastowałaby ostatecznie ten teren.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Każdy przyszły kierowca musi przejść badania lekarskie,ministrów to nie dotyczy.Potem mamy co mamy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan minister, pewnie szkoli się u Putina skoro ma tak absurdalne pomysły, aby niszczyć naturę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wyjątkowo podzielam opinię Pani Eli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nasz rewelacyjny premier zamienił Muchę na piernat, aby warstwą śniegu pokryć Kasprowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Bóg jak chce kogoś ukarać odbiera mu rozum . Biernat jest tego jawnym przykładem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

TPN jest tak bardzo eksplorowanym parkiem narodowym, że można go łatwo pomylić z terenami, które takiej ochronie nie podlegają. To jednak nie może usprawiedliwiać urzędnika w randze ministra. Coś jednak we łbie mieć powinien.

Zaobserwować można jednak fascynujące widowisko. Otóż co jakiś czas w przedwyborczym sezonie pojawiają się "genialne" pomysły na pozyskiwanie tak bardzo brakujących na wszystko pieniędzy.
Jestem przekonany, że mamy do czynienia dopiero z preludium "bogatych" w treść wystąpień polityków z kolejnymi rewelacyjnymi pomysłami. Szykuje się kolejny, arcyciekawy sezon na bzdury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chwali się panu ministrowi, że chce zarabiać na naszych górach, tylko, że ten pomysł, to kompletny absurd.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.12.2013 12:05

Ale nie każdy, jak min. Biernat, tak zajadle atakował ministrę Muchę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdy chce zaistnieć. Nawet my, tutaj piszący artykuły czy komentarze. Minister to przecież jak jętka jednodniówka, żywot medialny ma krótki, więc przystąpił do wzmożonej aktywności...
- Aby tylko mówili o mnie - pomyślał sobie facet - nieważne, dobrze czy źle, byle mówili. A gdyby tak jeszcze pomysł chwycił? Przecież głupie pomysły, na zasadzie spróbowania odmienności, często mają wzięcie.
Panie ministrze, jest jeszcze tysiące pomysłów mogących pana unieśmiertelnić, ale najpierw taki stawek zróbcie sobie na środku sali sejmowej, wtedy przynajmniej nie naruszy pan środowiska naturalnego swoją genialnością.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.