Facebook Google+ Twitter

Minister spraw zagranicznych Rosji z wizytą w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 18:26

Wieczorem do Warszawy przylatuje minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, który jutro między innymi o tarczy antyrakietowej i sytuacji na Kaukazie będzie rozmawiał z Donaldem Tuskiem i Radosławem Sikorskim. W planie wizyty nie ma spotkania z Lechem Kaczyńskim.

Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik tłumaczy, że w czasie wizyt roboczych do takich spotkań dochodzić nie musi. "Jest standardem, że nie zawsze wykorzystuje się takie wizyty do spotkań na najwyższym szczeblu, a te spotkania, które są przygotowane dla ministra Ławrowa są adekwatne do poziomu naszych relacji", tłumaczył dyrektor.

W opinii Mariusza Handzlika, wizyta Ławrowa jest ważna i dla Polski i dla Rosji. Jak mówi, będzie to świetna okazja do omówienia sytuacji na Kaukazie, a także przyszłości współpracy Rosji z Unią Europejską. "Ta wizyta pozwoli nam bliżej poznać stanowisko rosyjskie", powiedział Handzlik. Dodał, że zarówno prezydent, jak i rząd liczą na stosunki partnerskie z Moskwą, oparte na tych samych wartościach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.