Facebook Google+ Twitter

Minister sprawiedliwości chce zaostrzenia prawa aborcyjnego

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-09-27 12:18

Przed południem Sejm zajął się obywatelskim projektem nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny. Projekt zakładający wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej nie przeszedł. Przeciw jego odrzuceniu głosowało 12 posłów PO, w tym minister sprawie

 / Fot. premier.gov.plObywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży wprowadza zakaz tzw. aborcji eugenicznej, czyli w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby, zagrażającej życiu.

Projekt przepadł w pierwszym czytaniu. Za jego odrzuceniem głosowało 233 posłów, przeciw - 182, w tym 12 posłów PO. 6 polityków wstrzymało się od głosu, w tym 5 posłów PO. Za wprowadzeniem zakazu aborcji eugenicznej opowiedział się m.in. członek rządu, minister sprawiedliwości Marek Biernacki.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro - prawo do życia. Zebrano pod nim ponad 400 tys. podpisów. Przedstawicielką wnioskodawców w Sejmie była Maja Godek.

Przy poprzedniej próbie przeforsowania podobnego projektu (autorstwa Solidarnej Polski) Marek Biernacki również głosował przeciwko jego odrzuceniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Minister Biernacki znany jest z konserwatywnych poglądów . Głosował zgodnie ze swoim sumieniem .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to minister Biernacki nie ma prawa głosu? Nie rozumiem skąd jego wyróżnienie w artykule.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.