Facebook Google+ Twitter

Minister wskazał przedstawicieli do rad nadzorczych PR i TVP

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-17 19:35

Minister Skarbu Państwa wskazał swoich przedstawicieli w radach nadzorczych TVP i Polskiego Radia. Do rady nadzorczej TVP została wskazana prof. dr hab. Ewa Nowińska a do rady nadzorczej Polskiego Radia - prof. dr hab. Ryszard Markiewicz.

Reprezentantami resortu zostały osoby zgłoszone przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Minister Skarbu Państwa zwrócił się wcześniej do przedstawicieli 19 środowisk twórczych o wskazanie kandydatów do rad nadzorczych TVP i Polskiego Radia oraz 17 regionalnych rozgłośni.
Jak czytamy w oświadczeniu resortu - do Rady Nadzorczej TVP zgłoszono w sumie 19 kandydatów, a do Rady Nadzorczej Polskiego Radia -11. Ponadto zgłoszono 17 osób bez wskazania spółki.

Wybrana do Rady Nadzorczej TVP prof. dr hab. Ewa Nowińska jest prawnikiem. Pani profesor to prodziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, wykładowca Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nowińska kieruje obecnie Zakładem Prawa Środków Masowego Komunikowania i Reklamy, jest też kierownikiem podyplomowego studium prawa autorskiego, wydawniczego i konkurencji w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ. Pani profesor to też laureatka nagrody Prezesa Urzędu Patentowego. Odznaczono ją również medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Prof. dr hab. Ryszard Markiewicz, oddelegowany do Rady Nadzorczej Polskiego Radia, to dyrektor Instytutu Prawa Własności Intelektualnej UJ, kierownik Katedry Prawa Autorskiego w Instytucie. Markiewicz jest specjalistą z zakresu prawa autorskiego i informacyjnego. Profesor jest też członkiem Komisji Prawa Autorskiego przy ministrze kultury.

Jak poinformował resort skarbu państwa na swojej stronie internetowej - "wskazane osoby (...) będąc prawnikami oraz specjalistami w dziedzinie mediów i prawa informacyjnego gwarantują profesjonalizm i niezbędną wiedzę specjalistyczną, a dzięki formie wyboru gwarantują obiektywizm i apolityczność".
"MSP jest przekonane, że nowo wybrani reprezentanci rad będą się ze sobą skutecznie komunikować oraz zapewnią dobrą współprace z resortem" - czytamy też w oświadczeniu.

Informacja dotycząca reprezentantów ministerstwa w regionalnych rozgłośniach Polskiego Radia zostanie przekazana po przeanalizowaniu pozostałych kandydatur - dodał resort.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.