Facebook Google+ Twitter

Minister zabroni grillowania na balkonie?

Czy nie będziemy mogli grillować na własnych balkonach w czasie majówek, w letnie weekendy. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Minister spraw wewnętrznych i administracji chce tego zakazać.

 / Fot. Fot. Bruno Fidrych/PolskapresseChodzi tu m. in. o bezpieczeństwo obywateli. W projekcie rozporządzenia ministra ''w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów wyraźnie zakazuje używania urządzeń do pieczenia (grilli, rożna) z otwartym paleniskiem na balkonach, loggiach, tarasach i dachach budynków mieszkalnych wielorodzinnych. W blokach grillowania więc nie będzie. Nie ma przy tym znaczenia, czy grill jest dymowy czy elektryczny'' - czytamy na portalu rp.pl.

Osoby, które łamałyby przepis, zostałyby pouczone i ukarane mandatem. Tylko wtedy, gdy spostrzegawczy sasiad zadzwoniłby po straz miejską lub nawet straz pożarną.

Zakaz ministra spraw wewnetrzych i administracji jest na razie na papierze. Kończą się prace legislacyjne nad nim. Czy rozporządzenie rzeczywiście wejdzie w życie? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

I bardzo dobrze. Jestem za absolutnym zakazem wszelkiego grillowania na balkonach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszkam na piętrze, latem w ogródeczku sąsiedzi robią sobie grillowanie, wcale mi to nie przeszkadza. Lubię zapach pieczeni, jestem facetem tolerancyjnym. Kiedyś też byłem młody.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a to heca....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.