Facebook Google+ Twitter

Minister zapomniał, że Łódź potrzebuje kuratora oświaty

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-09-22 10:31

Beata Florek, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 203 w Łodzi, trzy tygodnie temu wygrała konkurs na kuratora oświaty w Łodzi. Do tej pory nie zabrała się jednak do pracy, bo... oficjalnie nie została powołana na stanowisko kuratora oświaty.

Wojewoda Helena Pietraszkiewicz nie przejmuje się tym i tłumaczy, że bez opinii ministra edukacji nie może powierzyć Beacie Florek obowiązków kuratora.

- Pismo potwierdzające, że konkurs na kuratora odbył się zgodnie z prawem, a jego rozstrzygnięcie nie budzi zastrzeżeń, wysłaliśmy do ministra 6 września. Do dziś nie ma odpowiedzi - powiedział nam Sławomir Przybyłowicz, rzecznik wojewody.

Sprawa wyboru kuratora oświaty w Łodzi jest coraz bardziej żenująca. Żeby go wyłonić, przeprowadzono trzy konkursy. Pierwszy unieważniono, bo w komisji nie zasiadali przedstawiciele wszystkich związków zawodowych. Kolejny wygrała w czerwcu Beata Florek. Rozstrzygnięcie także zostało unieważnione, ponieważ do wojewody wpłynęły trzy protesty w sprawie przebiegu konkursu. Wojewoda skierowała też do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia plagiatu w prezentacjach przygotowanych przez cztery osoby startujące w konkursie. Łódzka prokuratura odmówiła jednak wszczęcia postępowania.

Po drugiej edycji konkursu minister Roman Giertych zaprosił do ministerstwa Beatę Florek i udzielił jej oficjalnego poparcia. Dlaczego teraz zwleka z podjęciem decyzji?
Jak poinformowali nas pracownicy biura informacji w resorcie, minister Giertych nie jest zobligowany konkretnym terminem zatwierdzenia Beaty Florek na stanowisko kuratora.

red. sms
SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.