Facebook Google+ Twitter

Minister zdrowia Ewa Kopacz we Wrocławiu

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu na pytania dziennikarzy odpowiadała minister zdrowia Ewa Kopacz.

Minister Ewa Kopacz podczas konferencji prasowej w ASK we Wrocławiu. / Fot. Ł.Z.Pani minister pojawiła się we Wrocławiu dopiero drugi raz, od kiedy objęła swój urząd. Jej wizyta związana była z seminarium dotyczącym opieki nad matką i dzieckiem w okresie okołoporodowym zorganizowanym przez pełnomocnika marszałka województwa ds. służby zdrowia dr. Romana Szełemeja. Na konferencji poruszony został szereg problemów nurtujących służbę zdrowia. Minister mówiła m.in. o znacznej poprawie sytuacji Państwowego Ratownictwa Medycznego, rosnącej ilości karetek RM, budowie floty śmigłowców, nowych lądowiskach oraz centrum urazowym. Zapewniała o słuszności zastąpienia lekarzy jeżdżących w karetkach ratownikami medycznymi, kładąc jednocześnie nacisk na ich szkolenie, a przede wszystkim na koordynacje działań pomiędzy jednostkami ratunkowymi a szpitalami.

Na pytanie o trudną sytuację służby zdrowia pani minister odpowiedziała - Przez kilkanaście lat nikt nie przewidział, że lekarze będą się starzeć, więc zabrakło wykwalifikowanego personelu. Teraz musimy stwarzać jak najlepsze warunki rozwoju młodej kadrze lekarskiej. Mam nadzieję że idziemy w dobrą stronę, czego dowodem jest spadająca liczba lekarzy wyjeżdżających za granicę -powiedziała minister.

Minister zapewniała również, że nie ma żadnych realnych obaw w związku z wprowadzeniem rozporządzenia o opiece zadaniowej. - Nikt z pacjentów wymagających opieki nie zostanie jej pozbawiony.

Poruszony został także problem właściwego wykorzystania środków przeznaczonych na zakup aparatury medycznej. W nawiązaniu do głośnej sprawy aparatu rentgenowskiego zalegającego przez pięć lat w magazynie jednego z wrocławskich szpitali głos zabrał dyrektor AZSK we Wrocławiu dr Piotr Pobrotyn: - Sprzęt został racjonalnie wykorzystany i po niezbędnej kalibracji zostanie zainstalowany w centrum urazowym szpitala na Borowskiej.
- Jeżeli doszło do jakichkolwiek nadużyć, są instytucje, które powinny się tym zająć -powiedziała minister.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.