Facebook Google+ Twitter

Minister zdrowia: Zakupimy szczepinki przeciw grypie sezonowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-17 17:34

Minister Zdrowia Ewa Kopacz zwróci się do premiera Donalda Tuska o przekazanie pieniędzy na szczepionki przeciw grypie sezonowej. W Warszawie zakończyło się posiedzenie Krajowego Komitetu do spraw Pandemii Grypy.

Ewa Kopacz zaznaczyła, że decyzja o zakupie szczepionki na grypę sezonową jest spowodowana tym, że szczepienia nią zapewniają odporność również na wirusa nowej grypy. W pierwszej kolejności na grypę sezonową zaszczepione zostaną osoby z grupy ryzyka, w tym kobiety w ciąży, niemowlęta i dzieci do lat dwóch.

Szefowa resortu zdrowia poinformowała również, że Komitet pandemiczny podjął decyzję o skierowaniu do aptek zapasów leku antywirusowego. Zdaniem Kopacz na rynek miałoby trafić od 75 do 80 tysięcy kuracji rezerw Tamiflu. Działanie to ma usprawnić działanie lekarzy pierwszego kontaktu.

Ewa Kopacz przyznała, że odnotowano znaczny wzrost zachorowań na infekcje wirusowe, grypowe i grypopodobne. Zdaniem minister świadczy to o pojawieniu się i rozprzestrzenianiu nowego wirusa.

Minister zdrowia Ewa Kopacz zapewnia, że większość zainfekowanych wirusem grypy A/H1N1 ma łagodne objawy. Około 10 procent z nich ma tylko katar albo wręcz przechodzi chorobę bezobjawowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.