Facebook Google+ Twitter

Minister zdrowia zapowiada walkę z dopalaczami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-31 16:57

- Są to substancje działające podobnie do narkotyków, które można kupić legalnie. Jednego dnia środki te mają nazwę x, następnego - y , dlatego z problemem dopalaczy nie radzą sobie i w Europie i na świecie - wyjaśnia minister zdrowia Ewa Kopacz.

Dodała, że zawsze substancje te można przemycić jako produkt kolekcjonerski lub jako część nawozu, czy jakiejś innej substancji, która jest ogólnie dostępna.

Szefowa resortu zdrowia powiedziała, że po Świętach przedstawi nowe przepisy prawne pozwalające na walkę z dopalaczami. Chodzi o zapis umożliwiający wycofanie z obrotu na 18 miesięcy substancji, co do której istnieją podejrzenia, że może być szkodliwa dla zdrowia. W tym czasie ma być ona poddawana analizie w Agencji Oceny Technologii Medycznych.

W nocy z soboty na niedzielę na schodach klubu muzycznego w Łodzi zmarł 24-letni mężczyzna. Miał przy sobie dopalacze - podaje Gazeta pl.Łódź. Wstępne wyniki sekcji zwłok nie wyjaśniły przyczyny śmierci mężczyzny. Przeprowadzone będą dodatkowe badania toksykologiczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Chodzi o zapis umożliwiający wycofanie z obrotu na 18 miesięcy substancji, co do której istnieją podejrzenia, że może być szkodliwa dla zdrowia."

Zdaje mi się, że benzyna jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Po wypiciu jej kręci się w głowie i powoduje bardzo wiele negatywnych skutków. Wycofać na 18 miesięcy...

Dno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.