Facebook Google+ Twitter

Ministerialny pomysł na uczczenie sukcesów młodych sportowców

Na gali "Młodzieżowego Sportu 2007"(która odbyła sie w czwartek 21 lutego w Warszawie) - imprezie, która promuje zdrowy tryb życia i młodych sportowców, goście raczyli sie szampanem i piwem. Organizator - Ministerstwo Sportu i Turystyki o szampanie wiedziało, ale o piwie już nie.

Beczka i półlitrowe kubki z piwem. / Fot. Marcin ChilińskiPodczas nieoficjalnej części gali oprócz szampana i bezalkoholowych trunków można było wypić także piwo. Tomasz Marcinkowski z Departamentu Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki na pytanie czy wiedział, że będzie podane piwo powiedział: - Nie wiedziałem, że będzie podane piwo. Jestem przeciwny podawaniu tego typu trunków.

Zadzwoniliśmy do firmy Sas Catering, która obsługiwała bankiet. Jej właściciel Krzysztof Kucharczyk powiedział nam, że piwo było prezentem od firmy cateringowej. Żaden z organizatorów nie wiedział o tej niespodziance.

Część sceny na której stały puchary. / Fot. Marcin ChilińskiCałą sprawę bagatelizuje poseł Prawa i Sprawiedliwości, pracujący w komisji Kultury Fizycznej i Sportu, Jacek Falfus. - Pół biedy jeśli piwo pili sami dorośli, gorzej by było gdyby 14-latkowie mieli dostęp do tego trunku - mówi Wiadomościom24.pl poseł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W istocie, Ministerstwo powinno dawać przykład lepszego prowadzenia się poza boiskiem i bieżnią. Warto jednak dodać, że dla większości tych nastoletnich sportowców piwo to rzecz niemal codzienna. Wieczorami imprezują. A na obozach - wychodzą na miasto i też piją, na potęgę. Oczywiście nie wszyscy. Sam trenuję w klubie i wiem jak jest, choć słyszę głównie z opowieści, bo staram się trzymać z dala od tego towarzystwa. Ale zdecydowana większość, niestety, do nich się przyłącza.

Tak więc mit o grzecznych sportowcach, którym rząd daje zły przykład, można obalić. Piwo na gali po prostu utwierdza ich w przekonaniu, że dorośli przymykają oko, a nawet tolerują ich picie i balangi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.