Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapowiada zmiany w "Prawie telekomunikacyjnym"

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce polepszyć byt obywateli poprzez dostosowanie "Prawa telekomunikacyjnego" do wymogów Unii Europejskiej. Pozwoli to zaoszczędzić zbędnych wydatków, jak i pomóc osobom niepełnosprawnym.

 / Fot. Domena publiczna / Fot. W24Od poniedziałku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zapowiada na swojej stronie internetowej zmiany w "Prawie telekomunikacyjnym". Nowe rozwiązania proponowane przez MAC, są w dużej mierze zapowiedzią spełnienia oczekiwań użytkowników urządzeń, służących łączności i komunikowaniu się. Prace przystosowują obecne przepisy "Prawa telekomunikacyjnego" do uregulowań obowiązujących w krajach Unii Europejskiej. MAC chce chronić dobrze rozumiany interes obywatela, w zgodzie z duchem czasów.

Świadczenie jakiejkolwiek usługi telekomunikacyjnej ma być przedstawiane w umowie jasnej i czytelnej. Rodzi to nadzieję na bezkonfliktowe unikanie zagmatwań, jakie napotyka się przy okazji zdobienia takich umów w "kruczki prawne". Stwarzają one dla klienta mniej korzystne warunki, niż to wynikało z wcześniej przedstawianej oferty. Takie umowy mają też być dostępne do wglądu na stronie internetowej przedsiębiorcy z możliwością podpisania ich droga elektroniczną.

Umowy dotyczące świadczenia usług teleinformatycznych powinny zawierać ściślejsze dane. Potencjalny odbiorca powinien mieć również możliwość zapoznania się z informacją o przepustowości łącza czy ograniczeń nałożonych na prędkość przesyłu danych.

Użytkownicy korzystający z internetu przy pomocy telefonów komórkowych, mają zyskać prawo żądania powiadomień o wykorzystaniu limitu przesyłanych danych, co ma skutecznie zapobiec przypadkowym, nieoczekiwanym i wysokim rachunkom za używanie sieci w komórce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.