Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo ds. nierozsądnego argumentowania

Kwestia in vitro, leczenia niepłodności i bezpłodności wydaje się nadal tematem tabu w XXI-wiecznej Polsce. Wrażenie takie wywołały we mnie lektury licznych artykułów, sprawozdań komisji ds. in vitro oraz przede wszystkim program Teraz My.

Panowie redaktorzy do studia zaprosili panią
surogatkę, czyli żywy inkubator, oraz panią minister ds. równego traktowania… hm, właśnie, równego traktowania. Pani minister przez cały program nie wypowiedziała ani jednej sensownej kwestii, dowiedzieliśmy się za to, że od kilku lat w Polsce trwa dyskusja na temat in vitro i to świadczy o ważności tego zagadnienia.

Co więcej, dowiadujemy się także, że większość krajów, które zezwalają na rodzenie dzieci z przeznaczeniem dla innej rodziny, to kraje niecywilizowane – pani minister poinformowała nas, że cywilizowane kraje to Niemcy, Francja, a nie np. Gruzja czy Brazylia. Kolejna złota myśl, że każda kobieta jest taka sama i pani minister doskonale to wie, wie także, co każda kobieta czuje, bo to wynika z biologii! Podobnych absurdów dowiedzieć się można było więcej.

Jest mi wstyd, że taki minister reprezentuje także i mnie. A przede wszystkim, że zajmuje się kwestią równego traktowania. Polska nadal w sprawach płodności pozostaje na etapie bajek o kapuście, zakazów i bzdurnych stereotypów…

http://www.tvn24.pl/terazmy.html
Program z dnia 30.11.2009

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zgadzam się, że sprawa in vitro budzi wiele kontrowersji. Osobiście jestem zwolenniczką uproszczenia procedur adopcyjnych, zwłaszcza noworodków porzucanych przez biologicznych rodziców.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.planetakobiet.com.pl/artykul-1101-surogatkakobietaciezarnadowynajecia.htm

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.