Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Finansów w obronie psów celników

Jacek Kapica, szef Służby Celnej, na specjalnie zwołanej 12 grudnia br. konferencji w siedzibie Ministerstwa Finansów, zaprzeczył, aby nowe przepisy dopuszczały usypianie zdrowych psów.

- Kompletną paranoją są podejrzenia, że zarządzenie mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której dokonuje się eutanazji w stosunku do zwierząt sprawnych i zdrowych - powiedział Kapica na łamach rp.pl.
Czy rzeczywiście tak jest?
Paragraf 31. zarządzenia Ministra Finansów z 23 listopada 2011r. wskazuje dziesięć okoliczności, w których zaprzestaje się wykorzystywania psa do pracy w służbie. Są to m.in. nieuleczalne choroby zakaźne, choroby nowotworowe, choroby pasożytnicze niebezpieczne dla człowieka, ale także utrata przez psa węchu (punkt 2.) lub też utrata słuchu lub wzroku (punkt 3.).
Kolejny paragraf określa, co można "zrobić" z psem zwolnionym ze służby z wyżej wymienionych powodów. Punkt 3. paragrafu 32. brzmi: "przekazać do punktu weterynaryjnego celem dokonania eutanazji".
Nie dopatrzyłam się klauzuli, by "dokonanie eutanazji", nie dotyczyło przypadków, w których przyczyną odejścia psa ze służby była np. utrata jednego ze zmysłów. Chyba, że się mylę. Zdaję sobie sprawę, że pies pracujący w służbie celnej, musi być psem wyjątkowym. Nie wydaje mi się jednak, że pies pozbawiony zmysłu węchu lub słabosłyszący, przestaje być psem "wartościowym" jako takim.
Zapoznaj się z treścią zarządzenia Ministra Finansów z 23 listopada 2011r.
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.