Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23610 miejsce

Ministerstwo Gospodarki przekonuje Polaków do energii atomowej w specjalnej akcji

Dzięki specjalnej akcji Ministerstwa Gospodarki, Polacy mają dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa elektrowni atomowych. Czy dzięki temu w naszych domach wkrótce popłynie energia z atomu?

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Stefan Kühn/domena publiczna"Poznaj Atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią" tak nazywa się ogólnopolska akcja Ministerstwa Gospodarki, która ma na celu informować oraz edukować społeczeństwo na temat energetyki jądrowej. Kampania ta rozpoczęła się 29 marca 2012 i potrwa dwa lata.

Akcja ma wykorzystywać powszechne media, takie jak telewizja, radio, Internet oraz prasa. Kampania skierowana będzie przede wszystkim do społeczności lokalnych. Według Ministerstwa Gospodarki, Polacy są głównie zainteresowani bezpieczeństwem energetyki jądrowej i akcja będzie polegała właśnie na informowaniu o ekologii elektrowni atomowych, na przykład o składowaniu "nuklearnych" odpadów.

Czy ta kampania rzeczywiście ma sens?


Społeczeństwo pamięta o wydarzeniach z Czarnobyla oraz Fukushimy. W Niemczech, pod wpływem protestów ludności, zamykane są elektrownie jądrowe. Mimo tych wszystkich obaw, które dotyczą bezpieczeństwa elektrowni atomowych w Europie, litewski rząd podpisał z japońską firmą Hitachi umowę dotyczącą budowy siłowni atomowej. Partnerami regionalnymi będą spółki energetyczne z Łotwy i Estonii, natomiast Polskie PGE zrezygnowało z zaangażowania w ten projekt.

Polski podatnik zapłaci za kampanie "Poznaj Atom" ok. 18 mln zł, natomiast sama siłownia jądrowa finansowana przez inwestora ma szacunkowo kosztować około 40 mld. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Benedykt Prasent
  • Benedykt Prasent
  • 31.03.2012 19:44

Do Robert Grzeszczyk. Fukushima i Czernobyl to tylko dwa negatywne przykłady na kilka setek takich elektrowni czynnych na świecie. "Poza tym, matura z Matematyki i Fizyki powinna być obowiązkowa", bowiem wykształcenie politologiczne lub historyczne nijak służy wyzwaniom czasów teraźniejszych. Mój wpis w tej sprawie służy jednemu celowi: żeby nie wyłączano nam światła zaraz po zachodzie słońca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uważam, że jeśli ktoś chce "postawić" sobie elektrownie atomową, to niech sam opłaca takie kampanie informacyjne, i moim zdaniem to jest ważne, natomiast jeśli chodzi o kampanie "zielonych" to każdy ma swój pogląd na ten temat i nie należy go komuś odgórnie narzucać. Mogliśmy mieć energie atomową z Litwy? to nie, inwestor stwierdził, ze lepiej budować u siebie w kraju a, że ludzie nie są przekonani to rząd zapłaci za reklamę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pro
  • pro
  • 31.03.2012 16:36

@Robert. Czyżby Pan się bał, że znajdą się tam ludzie, którzy odpowiedzą na Pana wątpliwości? A może boi się Pan tego, że okaże się, iż do tej pory wypisywał Pan bzdury? A może okazać się, że arbuzowi, jak nazywam tzw. ruchy zielonych, uprawiali propagandę i kłamali w szczere oczy? Ciekawa postawa, tylko pogratulować poglądów. Byłem przeciwnikiem robienia takiej kampanii, ale widząc ilość bzdur wypisywanych w internecie, stwierdzam że to za mało. Poza tym, matura z Matematyki i Fizyki powinna być obowiązkowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Te zachęty mają raczej na celu zapychanie portfeli kolegom i ich firmom. Przecież już dawno postanowiono.

Lepiej niech gromadzą środki na sarkofag nad Czarnobylem (1,5 miliarda euro) lub likwidację zniszczeń po awarii Fukoshimie (ok 240 miliardów dol). To też realne koszty energetyki atomowej. O trupach nie wspomnę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja tam uważam że warto zainwestować w energię atomową, ale nie kosztem takiego wydawania kasy na "promocję".

Komentarz został ukrytyrozwiń
89maly193
  • 89maly193
  • 30.03.2012 20:24

Co to ma być za promowanie energii atomowej? Czy nasz rząd nie ma już na co wydawac pieniędzy? Co z WEGLEM którego jesteśmy największym wydobywca w EUROPIE? Co teraz, druga Fukushima???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.