Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Kultury: Ranking najlepszych stron

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-13 16:34

Biblioteka Narodowa w Warszawie ma najlepszą stronę internetową wśród wszystkich instytucji podległych Ministerstwu Kultury.

Bogdan Zdrojewski cieszył się, że to właśnie ta instytucja zdobyła najwięcej punktów w przeprowadzonym przez specjalistów badaniu. Podkreślił fakt łatwego dostępu do najcenniejszych zbiorów Biblioteki, które na stronie internetowej znajdują się w formie cyfrowej.

Dyrektor Biblioteki Narodowej w Warszawie Tomasz Makowski powiedział, że kluczem do zwycięstwa w rankingu resortu kultury była kompletność informacji i szybka do nich ścieżka dostępu.

Najwyższe noty w rankingu otrzymało w sumie 9 instytucji. Na tej liście znalazły się m.in. Filharmonia Narodowa i Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie czy Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Bogdan Zdrojewski powiedział, że pozostałe instytucje wypadły całkiem dobrze.

Muszą tylko poprawić niektóre elementy związane z grafiką, czytelnością i szybkością udzielania odpowiedzi. Minimalnych oczekiwań ministra nie spełniły trzy instytucje: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego, Państwowy Instytut Naukowy - Instytut Śląski w Opolu oraz Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.