Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Nauki chce zaoszczędzić 872 miliony złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-06 15:32

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje zaoszczędzić w budżecie na rok 2009 - 872 miliony złotych. Cały budżet resortu szkolnictwa wyższego to 14 miliardów i 500 milinów złotych.

Jak mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego profesor Barbara Kudrycka jej resort należał do tych, które miały priorytetowe finansowanie z budżetu państwa na rok 2009. Kudrycka przypomina, że budżet na ten rok wciąż będzie wyższy w porównaniu do ubiegłorocznego. Zdaniem minister Kudryckiej oszczędności resortu nie będą odczuwalne przez pracowników uczelni i instytutów badawczych.

Minister Kudrycka poinformowała, że oszczędności w jej resorcie nie dotyczą wynagrodzeń dla pracowników oraz stypendiów studenckich. Jak mówi Kudrycka rezerwa celowa przeznaczona na waloryzację i wzrost płac oraz dofinansowanie szkolnictwa wyższego jest to strefa chroniona, która nie została poddana oszczędnościom.

Najwięcej resort planuje zaoszczędzić na badaniach na rzecz obronności, programach międzynarodowych i promocji uczelni wyższych za granicą. MNiSW przewiduje, że zaplanowane oszczędności zostaną zrekompensowane przed dodatkowe źródła finansowania ze środków strukturalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.