Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo ponownie odmówiło rejestracji Kościołowi Latającego Spaghetti

Kościół Latającego Potwora Spaghetti nie zostanie wpisany do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji po raz kolejny odmówiło pastafarianom rejestracji.

https://flic.kr/p/4XZuAK / Fot. Helen Cook/CC-BY-SA 2.0Pastafarianie zwrócili się w kwietniu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie o uchylenie decyzji Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w sprawie odmowy rejestracji Kościoła Latającego Potwora Spaghetti. Sąd uchylił decyzję resortu i nakazał ponowne jej rozpatrzenie - podaje GazetaPrawna.pl.

21 października po konsultacjach z ekspertami MAC ponownie nie zgodził się na rejestrację. Jak tłumaczy rzecznik ministerstwa eksperci poproszeni o opinię uznali Kościół Latającego Potwora Spaghetti za parodię religii, której celem jest ośmieszanie innych wyznań, przede wszystkim zaś chrześcijaństwa.

Czytaj także: Piotr Duda chce pozwać Czesława Mozila za wykorzystanie znaczka Solidarności w teledysku "Nienawidzę cię Polsko"


Pastafarianie zapowiadają kolejne odwołanie. "Zdecydowana większość zawartych w niej informacji jest zwyczajnym przedrukiem z pierwszej decyzji odmownej, którą otrzymaliśmy w marcu 2013 roku. Ministerstwo nadal usilnie twierdzi, że pastafarianizm nie jest prawdziwą religią, a Kościół Latającego Potwora Spaghetti nie został utworzony w celu "wyznawania i szerzenia wiary religijnej" - czytamy na stronie kościoła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Marianie, to proste, bo potwór makaronowy hołduje zasadzie "Róbta co chceta!", a to już jest krok do wolności... przepraszam frywolności...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak,tak prawdziwa religia ?? to ta co karze wierzyć że ojciec zrobił syna za pomocą ducha (bezcieleśnie ? ) a urodziła go wiecznie dziewica ??Ta wiara jest do przyjęcia ale potwór makaronowy to już nie ??? dlaczego ??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dokładnie, a przecież surowcem głównym tu i tu - mąka...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lobby piekarskie górą nad makarońskim... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bracia pastafarianie, poproście o wykładnię "prawdziwości religii". A tak nawiasem mówiąc, musicie dodać np. jakieś okrutne sankcje za nieprzestrzeganie np. zasad wiary - oddelegowaniem na smażenie żywcem w bratniej instytucji innej dużej religii. Wtedy was zarejestrują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.