Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Pracy otrzyma 500 mln na walkę z bezrobociem

Rosnące bezrobocie, zarówno w skali całego kraju, jak i w poszczególnych powiatach, zmobilizowało rządzących do działań. Ministerstwo Pracy otrzymało dodatkowe 500 mln złotych m.in. na aktywizację bezrobotnych.

 / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiNiedawno podano informację, że bezrobocie w Polsce wyniosło 12,6 proc., a w jednej czwartej powiatów osiągnęło powyżej 20 proc., a już słychać pozytywne doniesienia. W odpowiedzi na zwiększającą się stopę bezrobocia, minister Pracy i Polityki Społecznej, Władysław Kosiniak-Kamysz, zwrócił się do ministra finansów o przekazanie dodatkowych 500 mln złotych na wydatki Funduszu Pracy.

Jak wynika z informacji podanych na stronie Ministerstwa Pracy, obaj panowie spotkali się 18 lipca br., aby porozmawiać na temat złożonego wniosku. Jacek Vincent-Rostowski zgodził się na przyznanie pół miliarda złotych.

Środki mają posłużyć finansowaniu zadań na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. - czytamy w komunikacie.

Ministerstwo podaje także, że środki te trafią do powiatów o najwyższej stopie bezrobocia, na finansowanie aktywizacji grup bezrobotnych, które wymagają priorytetowego wsparcia. Jednocześnie postanowiono zintensyfikować prace nad nowelizacją rozporządzeń, dzięki którym będzie możliwość zwiększenia wydatków środków europejskich na aktywizację zawodową bezrobotnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

gość
  • gość
  • 24.07.2012 09:30

i znów kasa wyrzucona w błoto. nawet jak się człowiek dostanie na taki kurs, o wsparciu na działalność może zapomnieć, dlatego na razie odłożyłam plany otwarcia własnej firmy i nadwyżki wrzucam na lokaty online w getinie i czekam na lepsze czasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"(...) każdy w Polsce, kto wydaje środki publiczne, jest kontrolowany, czy robi to prawidłowo" - fragment zdania wypowiedzianego przez premiera Donalda Tuska w czasie dyskusji o wypisywaniu recept na leki refundowane.
Jak tu można wierzyć, po ujawnieniu wydawania środków publicznych w resorcie rolnictwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
  • Gerard Stenc^
  • 21.07.2012 23:32

Niezłe wsparcie dla dysponentów gotówki.Reszta to pic na wodę...

Komentarz został ukrytyrozwiń
sawko
  • sawko
  • 20.07.2012 22:26

a co z programem 50+?

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 20.07.2012 19:18

i znowu te pieniądze zostana rozhulane na nic nie warte programy szkoleniowe ...na wizażystki psychologów itp gdzie płatne godziny sa niebotyczne!!}przecież nikt nie prowadzi ewidencji skuteczności tych programów jak sie spytać o efektywność to słupieją ze zdziwienia a przecież tylko to jest miernikiem skuteczności

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.