Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Pracy wydało 49 mln na portal Emp@tia. Skorzystało z niego kilkadziesiąt osób

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wydało 49 mln złotych na portal emp@tia dla osób i rodzin poszukujących pomocy państwa. Przez 4 miesiące skorzystało z niego kilkadziesiąt osób.

 / Fot. zrzut ekranu49 mln złotych kosztowało przygotowanie i wdrożenie portalu informacyjno-usługowego Emp@tia dla osób i rodzin poszukujących pomocy państwa. Jego utrzymanie ma kosztować kolejne 2 mln złotych - informuje Dziennik.pl.

"Portal emp@tia adresowany jest w szczególności do osób i rodzin poszukujących pomocy państwa oraz pracowników instytucji tę pomoc świadczących. Tworząc portal emp@tia chcieliśmy, żeby w jednym miejscu mogli Państwo znaleźć kompletne i aktualne informacje potrzebne przy ubieganiu się o pomoc i od razu o tę pomoc zawnioskować" - czytamy na stronie głównej portalu.

Ministerstwo chwali się, że stronę główną odwiedziło więcej niż 35 tys. osób. Mniej optymistyczna jest liczba złożonych przy pomocy portalu wniosków - było ich kilkadziesiąt. Powodów tego stanu rzeczy może być kilka. Sama wizyta na portalu nie wystarczy, by złożyć wniosek o pomoc. Uwierzytelnienie jest możliwe przez profil w e-PUAP lub podpis elektroniczny. Łatwo się domyśleć, że bezdomni nie posiadają takiej możliwości. "Prawda jest taka, że każdy z tych wniosków automatycznie staje się podejrzanym o wyłudzenie świadczenia. Bo kto zna bezdomnego z tabletem z modułem 3G lub smartfonem z dostępem do internetu?" - powiedział dziennikarzom "Dziennika Gazety Prawnej" anonimowy pracownik opieki społecznej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Gdyby wszelakie polskie urzędy i instytucje stwarzały większą możliwość kontaktu za pośrednictwem ePUAP, to pewnie byłoby inaczej. Znaczy się: najczęściej nie istnieje taka możliwość; brak adresu w bazie danych ePUAP. Zaś "zwykła" korespondencja mailowa nie musi być uznawana za formalnie podpisany dokument, gdyż zależy to od widzimisia Adresata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mój syn takie strony robi za free

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny sukces rządu Tuska :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trzeba być kompletnym idiotą wydając prawie 50 mln złotych na serwis z którego w zasadzie nikt nie skorzysta. I zamiast wydawać kolejne miliony zamknąć to i rozdać potrzebującym. PS grupa studentów informatyków opanowała by to szybciej i o niebo taniej, a koszt niezmiernie tańszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.