Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Sprawiedliwości szuka rozwiązań, by odebrać majątki przestępcom

Afera związana z Amber Gold i jej szefem Marcinem P. ciągle budzi wiele pytań, domysłów i podejrzeń. Miesza się w niej polityków, głównie z PO oraz organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Wicemarszałek Sejmu, Jerzy Wenderlich jest zdania, że należy szukać w tej sprawie winnych w prokuraturze na Pomorzu, bo "tam widać uchybienia".

 / Fot. PAP/Tomasz GzellW jego opinii prokurator generalny, Andrzej Seremet "zachowuje się dziwnie pasywnie", nie widać w nim chęci, żeby "lepszych umieścić nad gorszymi".

Wobec pani prokurator z Gdańska-Wrzeszcza, która dwukrotnie nie podjęła śledztwa wobec Amber Gold, mimo w jednym przypadku nakazu sądu, prowadzone jest postępowanie wyjaśniające; także wobec 2 kuratorów sądowych. Tymczasem Ministerstwo Sprawiedliwości - według serwisu RMF24 - podjęło kontrolę w sprawie sędziego ze Słupska, który "wypuszczał szefa Amber Gold, Marcina P. na przepustki". W ocenie Ministerstwo Sprawiedliwości, podejrzany sędzia "mógł złamać przy tym procedury".

Minister Jarosław Gowin, w programie RMF FM zapowiada, że będzie konfiskata mienia przestępców. Równocześnie snuje podejrzenia: "Za tą aferą stoi świat przestępczy. Część postkomunistycznego biznesu mogła chcieć wysadzić z siodła Donalda Tuska" – mówił w programie Kontrwywiadu RMF FM.

Zdaniem ministra "część majątku zainwestowanego w Amber Gold uda się odzyskać". "Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje rozwiązanie, które umożliwi odbieranie majątków przestępców" - ujawnia minister Jarosław Gowin. "Większość Polaków temu przyklaśnie" – podkreśla z przekonaniem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ela
  • Ela
  • 06.09.2012 09:11

http://zmieleni.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna
  • Anna
  • 04.09.2012 11:11

Jeśli minister takiego kluczowego resortu mówi o postkomunistycznych biznesmenach to znaczy, że jest politykiem nieobiektywnym. . Jeśli właściciel Amber Gold był postkomunistą to chyba komuś pomieszały się pojęcia? Myślę, że może to biznes związany z kościołem chce wysadzić Premiera ze stołka?. Minister nie okazał się błyskotliwością ponieważ odgrzewa stare kotlety , bo nie potrafi na ewidentne błędy swojego resortu znależć racjonalnego i obiektywnego wytłumaczenia. Przemawia przez niego tylko nienawiść do przeszłości.Moim zdaniem ktoś taki nie powinien piastować takiego odpowiedzialnego stanowiska.A swoją drogą podpowiem temu Panu, że Premiera ze stołka pewnie chcą wysadzić zmartwywstali krzyżacy spod Grunwaldu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
chech
  • chech
  • 04.09.2012 10:15

Kalisz, - SLD i Ziobro PIS też nie znalazł chwilki by tego dokonać, co Jaruś mu przeszkodził? Przecież tak jest od początku widocznie wszystkie partie mają w tym interes.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 03.09.2012 15:35

..... Platfusy już 5 lat szukają. Tak szukają, by za cholerę nie znależć!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.