Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo szuka Punktu Kontaktowego Technologii Jądrowych

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs, którego celem jest wyłonienie Branżowego Punktu Kontaktowego Technologii Jądrowych na lata 2008 – 2011.

W konkursie mogą wziąć udział jednostki naukowe (określone w ustawie z dnia 8 października 2004 roku o zasadach finansowania nauki) zajmujące się badaniami w branży technologii jądrowych.

Głównymi zadaniami wyłonionego w procedurze konkursowej Branżowego Punktu Kontaktowego Technologii Jądrowych będzie pomoc polskim jednostkom naukowym w pozyskiwaniu do swoich projektów silnych partnerów zagranicznych oraz kładzenie nacisku na praktyczne aspekty przygotowywania projektów w konkursach ogłaszanych w ramach 7. Programu Ramowego „EURATOM”.

Pracownicy punktu będą upowszechniać informacje związane z technologiami nuklearnymi w 7PR, udzielać konsultacji zainteresowanym programem jednostkom naukowym i innym podmiotom oraz współpracować z pozostałymi Punktami Kontaktowymi w kraju. Zadaniem Branżowego Punktu Kontaktowego Technologii Jądrowych będzie również współpracowanie z międzynarodowymi agendami, polskim przedstawicielstwem w Brukseli czy Biurem Polskiej Akademii Nauk PolSCA w Brukseli w celu promowania udziału polskich zespołów badawczych w konkursach rozpisywanych przez Unię Europejską.

Wnioski należy składać osobiście w Kancelarii Ogólnej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (pokój 32) lub wysyłać na adres Departamentu Spraw Europejskich, mieszczącego się w Warszawie przy ul. Wspólnej 1/3.
Termin nadsyłania upływa 29 lutego. W przypadku wysyłania go pocztą decyduje data stempla pocztowego.

Zgodny z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego wzór formularza konkursowego dostępny jest na stronie www.nauka.gov.pl. Oferta jednostki musi zawierać opisy m.in. kwalifikacji i liczebności kadry naukowej jednostki oraz form i technik jej działania i zaplecza technicznego jednostki (budynki, sprzęt komputerowy, bazy danych itp.). Wnioskodawcy muszą również wykazać się doświadczeniem w uczestnictwie w europejskich programach badawczych (typu: Programy Ramowe czy Eureka), współpracy z Komisją Europejską czy kontaktami z Europejską Platformą Technologiczną Zrównoważonej Energetyki Jądrowej. Musi również przedstawić plan kosztów związanych z wykonywaniem zadania oraz wysokość wkładu własnego.

Szczegółowych informacji o przebiegu konkursu udziela p. Katarzyna Walerowicz. Można się z nią kontaktować telefonicznie (0-22-52-92-246) lub mailowo (katarzyna.walerowicz@nauka.gov.pl).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.