Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Zdrowia: Polska przygotowana na epidemię grypy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-05 12:57

Ministerstwo zdrowia zapewnia, że Polska jest dobrze przygotowana na ewentualną epidemię grypy A/H1N1 oraz grypy sezonowej.

Jak powiedział z trybuny sejmowej wiceminister Adam Fronczak, z analiz wynika, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie jest gorsza niż w zeszłych latach. Wiceminister zdrowia zapewnił, że w hurtowniach są zgromadzone odpowiednie rezerwy leków antywirusowych.

Wyraził też przekonanie, że szczepionki na grypę powinny być ogólnie dostępne na rynku. Zaznaczył jednocześnie, że szczepionki to tylko jeden z elementów walki z chorobą, a lekarze dobrze znają procedury leczenia.

Adam Fronczak poinformował, że od momentu ujawnienia pierwszych przypadków zachorowań i śmierci na grypę typu A/H1N1 w Meksyku i Stanach Zjednocznych, Krajowy Komitet do spraw Pandemii Grypy zebrał się osiem razy.

Do Polski na bieżąco przekazywane są informacje z innych państw. Jest także wnikliwie analizowana sytuacja na Ukrainie i u innych naszych sąsiadów.

Adam Fronczak zaznaczył, że na grypę sezonową choruje rocznie miliard ludzi na całym świecie, a umiera - około miliona. Tak naprawdę to ten rodzaj grypy jest dla nas dużym problemem - powiedział wiceminister zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.