Facebook Google+ Twitter

Ministerstwo Zdrowia zlikwiduje NFZ

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-02 07:35

Likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia jest przesądzona - czytamy w "Gazecie Prawnej". Dziennik dotarł do projektu Ministerstwa Zdrowia, który chce podziału NFZ.

Propozycja resortu, kierowanego przez Ewę Kopacz, trafi w tym tygodniu do uzgodnień społecznych i międzyresortowych. Projekt zakłada, że że w 2009 NFZ zostanie podzielony na kilka regionalnych funduszy zdrowia. Na tym etapie pacjent nie będzie mógł dowolnie wybrać ubezpieczyciela, a fundusze będą zawierać umowy ze szpitalami i przychodniami tylko ze swojego regionu - czytamy w "Gazecie Prawnej".

W 2010 roku fundusze zyskają już prawo kontraktowania usług ze świadczeniodawcami z całego kraju. Według informacji gazety, pacjenci będą mogli samodzielnie decydować, do którego funduszu ma być przekazana ich składka.

Proces decentralizacji NFZ zakończy się wprowadzeniem na rynek prywatnych funduszy w 2012 roku . Pacjenci będą wtedy wybierać, czy chcą, aby ich składką zarządzał płatnik publiczny czy prywatny. Ich pojawienie się, zdaniem Ministerstwa Zdrowia wprowadzi konkurencję, bo fundusze i świadczeniodawcy będą zabiegać o pieniądze pacjentów. Szczegóły w "Gazecie Prawnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.