Facebook Google+ Twitter

Ministrowie ds. sportu UE będą gościć w Krakowie

13 października Kraków będzie gościł ministrów do spraw sportu państw Unii Europejskiej. Konferencja odbędzie się 13 i 14 października br.

Michel Platini na konferencji prasowej w Krakowie / Fot. Fot.Henryk Czechowski Kraków będzie dzisiaj stolicą światowego futbolu. Najważniejsza oraz prestiżowa impreza odbędzie się o godz. 13 na terenie Hotelu Sheraton, gdzie nastąpi losowanie drużyn piłkarskich do rozgrywek barażowych Euro 2012. Specjalnie ze Szwajcarii przywieziono tradycyjne dla tej imprezy puchary i kule, w których znajdą się karteczki z nazwami drużyn.

Gwiazdą ceremonii będzie sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino. Polskie piłkarstwo reprezentuje Zbigniew Boniek. W uroczystości tej ceremonii będzie uczestniczył z ramienia głównego organizatora w Polsce Janusz Głuski z firmy „Euro 2012”. Kraków otrzymał kolejny raz takie piłkarskie wyróżnienie związane z Euro 2012.

Kraków na tej uroczystości będzie gościł przedstawicieli ośmiu reprezentacji, które wezmą udział w barażach: Portugalczycy, Chorwaci, Czesi, Turcy, Irlandczycy, Estończycy, Bośniacy i Czarnogórcy. Ostatnia szansa jest dla nich, by dostać się na turniej.

Natomiast o godz. 12.30 rozpocznie konferencja w której wezmą udział ministrowie ds. sportu państw członkowskich UE wraz z towarzyszącymi delegacjami. Wezmą też udział, przedstawiciele instytucji Parlamentu Europejskiego, Komisji oraz Sekretariatu Generalnego Rady Europy. Współuczestniczyć będą delegacje międzynarodowych organizacji sportowych oraz Prezydent UEFA.

Głównym tematem jest zainicjowanie ogólnoeuropejskiej dyskusji i współpracy w temacie zwalczania zjawiska ustawiania wyników zawodów sportowych, zarówno w związku z zakładami wzajemnymi, jak i z powodów sportowych.
Ważnym priorytetem polskiej prezydencji w tematyce sportu jest walka z zagrożeniami dla współzawodnictwa sportowego.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.