105005 miejsce

Minnesota nadal walczy o Play-offy

Minnesota Timberwolves (25-27) nadal myśli o tegorocznych play-offs. Dzisiejszej nocy graczom z Minnesoty przyszło grać z najsłabszą drużyną w lidze - Charlotte Bobcats (7-41). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 88:83 dla Leśnych Wilków.

Całe spotkanie było bardzo wyrównane, co pokazuje wynik po pierwszej połowie, gdy Charlotte Bobcats zakończyli ją dwupunktową przewagą nad Minnesotą Timberwolves (47:45).

Dopiero trzecia kwarta dała lekki zarys wygranej ekipy z Minneapolis i to oni zaczynali ostatnią kwartę z różnicą trzech punktów (68:65).

Czwarta kwarta rozpoczęta przez dwie celne trójki Kevina Love, przypieczętowała zwycięstwo "Leśnych Wilków".

Lider Twolves (Kevin Love) zanotował 40 punktów, 19 zbiórek i 4 asysty. To 44. double-double tego gracza, co daje mu pierwsze miejsce w tym sezonie w tej klasyfikacji. Świetne spotkanie zagrali także Luke Ridnour i Anthony Tolliver. Pierwszy z nich zanotował 15 punktów, 14 asyst i 5 zbiórek, natomiast drugi 11 punktów, 11 zbiórek i 2 asysty.

W ekipie gospodarzy najlepiej zagrali Corey Maggette i Kemba Walker. Maggette zapisał na swoim koncie 22 "oczka", 4 zbiórki i 3 asysty, a pierwszoroczniak 20 punktów, 3 zbiórki, 4 asysty.

Minnesota Timberwolves - Charlotte Bobcats (24:21, 21:26, 23:18, 20:18)
(K.Love 40, L.Ridnour 15, A.Tolliver 11 - C.Maggette 22, K.Walker 20, G.Henderson 15)