Facebook Google+ Twitter

"Minotaur" Benjamina Tammuza wkrótce w księgarniach

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-02-22 15:18

Już 7 marca do rąk czytelników trafi polskie wydanie znakomitej powieści "Minotaur" izraelskiego autora Benjamina Tammuza.

Minotaur / Fot. Materiały promocyjneBohaterem tej oryginalnej i fascynującej historii jest tajny agent służb izraelskich, który zakochuje się w młodej dziewczynie, Thei. Nie może się ujawnić, ale sprytnie wykorzystuje wszystkie znane tylko agentowi sztuczki, aby wywierać coraz większy wpływ na ukochaną. Chorobliwa relacja, jaka rodzi się między bohaterami, trwa kilka lat. Śledząc, gromadząc najdrobniejsze informacje, a nawet posuwając się do morderstwa, mężczyzna stopniowo przejmuje kontrolę nad życiem kobiety. Ta, choć nigdy nie widziała swojego prześladowcy i chociaż irytuje ją jego dziwaczna adoracja, jest zaintrygowana listami, które od niego otrzymuje i które zdradzają namiętną osobowość autora. Z czasem kobieta zaczyna rozumieć, że listy od nieznajomego stały się nieodłączną częścią jej życia...

Poza głównym wątkiem fabuły, wnikliwy i wprawny czytelnik odnajdzie w prozie Tammuza niezwykle bogatą symbolikę oraz liczne odniesienia do historii Izraela.

Powieść "Minotaur" doczekała się wydań w trzynastu krajach.
W 1981 roku z nominacji Grahama Greene'a została uznana w Anglii za Książkę Roku. Autorem polskiego przekładu powieści jest Michał Sobelman.

Zagraniczne recenzje:
Po przeczytaniu ostatniego zdania, masz ochotę potrzymać przez moment książkę w rękach, z miłością i wściekłością, przed odłożeniem jej na półkę ponadczasowych powieści.
Il Corriere Della Sera

Jestem całkowicie oczarowany „Minotaurem”, książką, która wykracza poza czas. Gdyby Czechow miał wejść do tego pokoju i zapytać, od czego powinien zacząć zapoznawanie się z literaturą współczesną, umieściłbym „Minotaura” na jego liście książek, zakładając, że przedstawiam go bratniej duszy.
The Financial Times

„Minotaur” to powieść o oczekiwaniach i kompromisach, które ludzie tworzą dla siebie… bardzo w stylu Williama Faulknera i Laurence'a Durrella.
The New York Times

Zostałem uwięziony i pochłonięty przez „Minotaura”. Styl jest piękny i skomplikowany, każde słowo jest niezbędne.
Allan Sillitoe (autor Samotności długodystansowca)

Benjamin Tammuz (1919-1989) urodził się w Związku Radzieckim, kiedy miał pięć lat jego rodzina przeniosła się do Izraela. Studiował prawo i ekonomię na Uniwersytecie w Tel-Avivie, a później historię na Sorbonie. Był pisarzem, dziennikarzem, krytykiem, malarzem i rzeźbiarzem. Przez długie lata pracował jako redaktor literacki w najstarszym izraelskim dzienniku Haaretz. W latach 1979-1984 mieszkał w Londynie, gdzie był attaché kulturalnym przy ambasadzie Izraela. Wykładał też gościnnie literaturę na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jest autorem dziesięciu powieści i nowel, pięciu zbiorów opowiadań, dwóch sztuk teatralnych i ośmiu książek dla dzieci, a także laureatem kilku ważnych nagród literackich, m.in. Nagrody Ze'ev (1972).


Benjamin Tammuz, Minotaur
Wydawnictwo: Claroscuro
Premiera: 28 lutego 2011
Tłumaczenie z języka hebrajskiego: Michał Sobelman
Wydanie: I
ISBN: 978-83-62498-03-1
Format: 125 x 195 mm
Liczba stron: 208
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Cena: 29 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.