Facebook Google+ Twitter

Mińsk: Demonstracja opozycji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-14 19:13

W pikiecie opozycji w centrum Mińska wzięło udział 30 osób .

W trakcie manifestacji interweniowała policja. Od kilku dni białoruska opozycja zapowiadała demonstrację w obronie zatrzymanych przez milicję koleżanek i kolegów. Na placu Październikowym pojawiła się jednak nieliczna grupka, głównie młodych ludzi.

Działacze opozycji stanęli na placu Październikowym z portretami zatrzymanych przez milicję opozycjonistów. Twierdzili, że w ten sposób solidaryzują się z niesłusznie aresztowanymi. Ich zdaniem władze wykorzystują śledztwo dotyczące wybuchu bomby w centrum Mińska do represjonowania opozycji.

W nocy z 3 na 4 lipca, podczas koncertu z okazji Dnia Niepodległości, w stolicy Białorusi wybuchła bomba. Rannych zostało 50 osób. Jak informują niezależne białoruskie media - w związku z prowadzonym śledztwem do aresztów trafiło kilkunastu działaczy opozycji. Część już została zwolniona do domów. Podczas pikiety w ich obronie interweniowała milicja. Grupkę około 30 osób otoczył oddział specjalny i zepchnął z placu. Protestujący z flagą narodową i Unii Europejskiej eskortowani przez milicję przeszli ulicami Internacjonalną i Kupały. Jak do tej pory nie ma informacji o zatrzymaniach wśród demonstrantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.