Facebook Google+ Twitter

Mińsk jest gotowy do rozmów z Brukselą o obniżeniu cen wiz

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-19 22:59

Szef wydziału konsularnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Białorusi - Andrej Giro powiedział, że białoruskie MSZ przygotowało już stosowne propozycje i jest gotowe znacząco obniżyć ceny białoruskich wiz.

Białorusini od roku zabiegają o złagodzenie przepisów wizowych przy wjeździe do strefy Schengen. Na rzecz obniżenia cen wiz oraz uproszczenia procedur wizowych lobbują w Parlamencie Europejskim eurodeputowani z: Polski, Czech, Litwy, Łotwy i Austrii.

Apele o obniżenie cen wiz ślą również do Brukseli białoruscy opozycjoniści. Stanowisko Komisji Europejskiej było jednak negatywne ze względu na łamanie przez białoruskie władze praw człowieka. Po październikowej decyzji Wspólnoty o zawieszeniu sankcji wobec Białorusi, zdaniem niezależnych komentatorów, jest szansa na jego zmianę. Andrej Giro twierdzi, że jego kraj jest gotowy do dialogu na ten temat „choćby już". Władze Białorusi zamierzają obniżyć ceny wiz i uprościć procedury ich uzyskania. „Proces ten jednak musi odbywać się dwustronnie" - zapowiedział Giro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.