Facebook Google+ Twitter

Mińsk jest gotowy na dialog z Unią Europejską

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-14 11:39

Szef administracji prezydenta Białorusi zadeklarował, że Mińsk jest gotowy na dialog z Unią Europejską. Władimir Makej jest przekonany, że nadszedł czas budowania "wspólnego domu" w Europie. Według niego, obecna sytuacja ekonomiczno-polityczna Europy stwarza szansę na nawiązanie nowych, partnerskich stosunków Mińska z Brukselą.

Władimir Makej zastrzegł, że relacje Białorusi z UE nie mogą polegać na wzajemnym obwinianiu się. Jego zdaniem prowadzi to do "ślepego zaułka". Według szefa prezydenckiej administracji, Mińsk jest ważnym partnerem w budowaniu europejskiego bezpieczeństwa.

Władmir Makej stwierdził, że przez kilka ostatnich lat wobec Białorusi stosowano niezasłużone ekonomiczne i polityczne represje. Wśród nich wymienił bariery wizowe dla obywateli tego kraju.
Według szefa prezydenckiej administracji, im szybciej zostaną one zniesione tym lepiej dla Białorusi i państw Unii Europejskiej. Jak zaznaczył, przywrócenie swobody poruszania się po Europie przyczyni się do budowy społeczeństwa obywatelskiego na kontynencie. Polityk dodał również, że białoruskie władze z uwagą słuchają słów krytyki ze strony zachodnich partnerów. Podkreślił jednak, że nie powinna ona opierać się na ogólnikowych stwierdzeniach, lecz na konkretach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.