Facebook Google+ Twitter

„Minus 2” Ohada Naharina w podwarszawskich Otrębusach

Oszałamiający spektakl taneczno-muzyczny w realizacji Polskiego Teatru Tańca z Poznania oparty na współczesnych technikach tańca już 17 września o godz. 18 wystawiony zostanie na scenie Matecznika Mazowsze w Otrębusach.

 / Fot. M. Maruszak„Minus 2” to zdominowane przez nowe oblicze ruchu dzieło światowej sławy choreografa, którego artystyczna wizja przemieniona została w spektakl pełen gestów, znaczeń i emocji. Korzystając z prostych ruchów, Naharin tworzy perfekcyjnie wykonywane figury i dynamiczne układy, które wprawiają widza w osłupienie, ale jednocześnie stają się narzędziem komunikacji.

Poszczególne sceny stopniowo wyzwalają emocje widzów, prowadząc ich od śmiechu, przez euforię, aż do wzruszenia. Najbardziej efektowny jest taniec z rekwizytami, gdzie intrygująca muzyka połączona z niewyobrażalną precyzją i synchronizacją ruchów sprawiają wrażenie falowania i płynności. Ciała artystów wznoszą się i opadają jakby bezwładnie. Trudno oderwać wzrok.

Minus 2 to doskonała propozycja adresowana do miłośników tańca i teatru, w której przedział wiekowy nie odgrywa żadnej roli. To ekscytująca podroż w świat tańca.

Dodatkową atrakcją spektaklu będzie spotkanie w foyer Matecznika Mazowsze – siedziby Zespołu „Mazowsze” - z Ewą Wycichowską, dyrektor Polskiego Teatru Tańca oraz tancerzami, którzy opowiedzą o ciekawostkach związanych z realizacją przedstawienia.

Choreografia: Ohad Naharin
Asystent choreografa: Yoshifumi Inao
Kostiumy: Rakefet Levy
Reżyseria światła: Avi Yona Bueno
Dyrektor naczelny i artystyczny: Ewa Wycichowska

Tańczą:
Andrzej Adamczak, Karina Adamczak-Kasprzak, Agata Ambrozińska-Rachuta, Silje Aker Johnsen, Urszula Bernat, Artur Bieńkowski, Adriana Cygankiewicz, Mikołaj Dolata, Agnieszka Fertała, Szymon Halik, Zofia Jakubiec, Katarzyna Kowalska, Katarzyna Kulmińska, Maciej Kuźmiński, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Anna Marek, Małgorzata Mielech, Tomasz Pomersbach, Bartłomiej Raźnikiewicz, Daniel Stryjecki, Paulina Wycichowska, Karolina Wyrwał


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.