Facebook Google+ Twitter

Minuta ma 60 sekund

„Podczas ostatniej debaty sejmowej kilkoro posłów posłużyło się oskarżeniami, które muszą mieć swój finał w komisji etyki – powiedział Andrzej Halicki z PO...

.... Chwilę później miał złożyć wnioski o ukaranie przez komisję polityków PiS - Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Beaty Kempy i Krzysztofa Sońty - za - obraźliwe, zdaniem Platformy - wypowiedzi pod adresem polskich władz dot. katastrofy smoleńskiej.”
Tak brzmi oświadczenie przedstawiciela PO w czasie konferencji prasowej i muszę stwierdzić, że słuchałam tego z satysfakcją.

PiS uważa, że słowa premiera Tuska o tym , iż „nie wszyscy na pewno chcą ujawnienia prawdy” są obraźliwe: a więc ktoś jednak tę ewentualna intencję przypisał sobie i poczuł się obrażony na zasadzie „uderz w stół, a nożyce się odezwą”.
Jeśli bowiem premier pozwolił sobie na takie stwierdzenie - musi być coś na rzeczy; nasza wiedza nie sięga rejonów śledztwa, znanych premierowi, dlatego takie rozumowanie narzuca się samo.

Biorąc rzecz od drugiej strony: jeżeli w czasie obrad Sejmu, w czasie przeznaczonym na zadawanie pytań - organizuje się hucpę polityczną, która ma na celu sponiewieranie premiera i oficjalne oskarżenie Go o zdradę narodową - to jest to czas na adekwatną reakcję ze strony rządu. Nawiasem mówiąc, aż dziwne, że tak długo na to czekaliśmy; „występy” osób, które PO zaskarża do komisji etyki są bowiem świadectwem nieumiarkowana w chamstwie, oraz bezprzykładnym rzucaniem słowami, za które idzie się pod sąd.

Oskarżanie o zdradę narodową tak się bowiem kwalifikuje, bo nie ma cięższego oskarżenia, którym można rzucić w twarz obywatelowi, nie mówiąc już o premierze kraju. To musi być udokumentowane i udowodnione. Na tego rodzaju inwektywy, puszczane w obieg w trakcie oficjalnie uprawianej działalności politycznej, a mające w rezultacie doprowadzić do obalenia
rządu (przecież i takie hasła padają) pozwalają sobie towarzysze partyjni człowieka, który siedząc na trumnie swego brata, usiłuje dorwać się za wszelką cenę do władzy, deprecjonując w opinii publicznej zarówno prezydenta, jak i premiera kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Cyt: słowa premiera Tuska o tym , iż „nie wszyscy na pewno chcą ujawnienia prawdy”
Ponoc prawda jest jak d... Każdy ma swoj swoją!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Steniu, bardzo się cieszę. Mam teraz się z kim powypinać. Zawszeć to raźniej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Natalio, z oczywistych przyczyn muszę czerpać informację ze środków masowego przekazu. Staram się sięgać do różnych mediów, ale wszędzie znajduję to samo. Proszę zajrzeć na stronę Naszego Dziennika http://www.naszdziennik.pl/ i przejrzeć tytuły artykułów w numerach archiwalnych - z całego tygodnia. Na pierwszej stronie i w zakładce "Polska" dominuje jeden temat. Jeżeli mamy do czynienia z manipulacją medialną to dotyczy ona w jednakowym stopniu wszystkich mediów - również prawicowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robercie, właśnie my się na to wypinamy!
Tylko zacietrzewieni osobnicy pławią się w tej mazi, zmuszając nas niejako do reakcji.
Serwuje się to nam na śniadanie, obiad i kolację - aż do mdłości, gdyby nie, rząd zmuszony byłby zająć się gospodarką i finansami państwa. To trudne tematy, wymagające rozwiązań systemowych, a te w naszych warunkach polegać muszą na rewolucyjnych zmianach. Nie przysporzyłoby to rządowi sympatii.
Dlatego mamy igrzyska, zamiast chleba! - muszą przetrwać, wybory niedługo, czy się mylę? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Futkowski
  • Krzysztof Futkowski
  • 25.01.2011 20:02

Pani Jadwiga uderzyła w SEDNO sprawy. Bardzo trafny artykuł do sytuacji sejmowych. Podzielam pani opinię. Rządzący mogą tolerować obelgi i inwektywy tylko do określonego poziomu agrasji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czechosłowacja pokazała poziom i do podziału doszło bezboleśnie. A my nie możemy się bezboleśnie podzielić na Po i PiS? Musimy przy okazji wszystko rozwalić? I czynią to obie strony, albo lepiej: wszystkie strony. I nie od czasu smoleńskiego upadku, lecz zaczęło się wcześniej. Tragedia to nie smoleńska, ale narodowa. I niewiele ma tak naprawdę wspólnego z lotniczym wypadkiem.
Czyż nie możemy się w końcu na to wszystko się wypiąć :)
Co by się wtedy stało?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
  • Natalia
  • 25.01.2011 14:04

Pani Marto zawsze uważałam panią za osobę obiektywną w swoich opiniach. Tym razem, niestety, zawiodła panią pamięć. przecież to nie kto inny tylko J. Kaczyński mówił o zagrożeniach zewnętrznych a nawet przestrzegał przed utratą niepodległości. Uznano te słowa za wariactwo. Dzisiaj to chyba nie jest nam do śmiechu? Nasze media w okrojony sposób o tym piszą , ale ja właśnie wróciłam z Ukrainy. Nie tak dawno PiS zorganizowało konferencję na której przedstawiono projekty ustaw dotyczących gospodarki i finansów publicznych. Zebrana sfora dziennikarzy(?) nie była zainteresowana tymi tematami , tylko tragedią smoleńską mimo , że na ten temat nie padło z ust członków PiS ani jedno słowo. I tak pani Marto pseudodziennikarze tworzą opinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, rzetelne zbadanie przyczyn tragedii w Smoleńsku jest konieczne i nie dziwi mnie zaangażowanie Jarosława Kaczyńskiego, którego to wydarzenie dotknęło osobiście. Natomiast bardzo złym działaniem jest koncentracja całej uwagi PiS tylko i wyłącznie na tej sprawie i dyskredytowanie najwyższych władz Polski na arenie międzynarodowej.
To pierwsze powoduje kompletny brak zainteresowania zagrożeniami, o których należy mówić jak najgłośniej - dopóki nie będzie za późno. Mam tu na myśli między innymi roszczeniową postawę Ukrainy: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wiec-we-lwowie-odlaczyc-ukrainskie-ziemie-od-polsk,1,4119472,wiadomosc.html
a także wzrost antypolskich i separatystycznych nastrojów na Śląsku i Kaszubach.
To drugie sprawia, że inne państwa odbierają nas jako kraj, w którym toczy się wewnętrzna wojna, a rząd nie posiada społecznego poparcia - inaczej mówiąc, kraj słaby. Nawet jeśli tego typu naganne praktyki zapoczątkowała partia będąca obecnie u władzy, to nie wolno w imię odwetu pogrążać Polski - wszak to ona jest najważniejsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natalia
  • Natalia
  • 25.01.2011 12:47

Andrzej Józefowicz- to najbardziej rzeczowy i inteligentny komentarz.
Robert Ramark - oczekuje pan rzeczy niemożliwych. Autorka żyje tym tematem. Wszystkie jej teksty dotyczą tej samej sfery.
Wójcik Mariusz- komentarz śmiesznawy i taki małostkowy.
Maciej Siwiński- tłumaczenie zachowania Niesiołowskiego mistrzowskie. Gratuluje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

PAnie Robercie - dzięki nieumiarkowaniu środków masowego przekazu z każdej szafy wyskakuje Kaczyński. Trzeba sie jakoś opędzać. :) I własnie to robię na swój sposób.
Konstruktywnej - rzeczowej - spokojnej - krytyki rządu dokonuje własnie prof.Balcerowicz. Rzecz dotyczy emerytur i jest to temat do dyskusji w sejmie - w przeciwieństwie do zapowiadanego znowu bicia piany w katastrofie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.