57899 miejsce

Mirandes CD - Athletic Bilbao 1:2. Relacja na żywo w W24.pl [Wideo]

Trzecioligowy Mirandes nie dał rady wyżej notowanemu rywalowi z Bilbao i uległ w pierwszym meczu półfinałowym Copa del Rey 1:2. Athletic stracił pierwszego gola w rozgrywkach.

Sonda

Mecz zakończy się:

Radość piłkarzy Bilbao po zdobyciu bramki przeciwko Mirandes / Fot. EPA/A. PAREDESAthletic Bilbao zasłużenie pokonał CD Mirandes 2:1 i dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe, nadal pozostaje zdecydowanym faworytem do awansu. Basków, jak i graczy z Burgos, czeka jeszcze rewanżowy mecz na San Mames.

Athletic, za sprawą Fernando Llorente, prowadził w meczu już po 17 minutach. Ładną akcją popisał się Oscar de Marcos, który choć znajdował się blisko linii końcowej boiska, zdołał zacentrować do najwyższego na boisku Llorente. Reprezentacyjny napastnik z łatwością skierował piłkę do bramki i goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

10 minut później, na 2:0 podwyższył ponownie Llorente. "Wieżowiec" z Bilbao przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną boiska i "ścinając" do boku, ograł po drodze trzech rywali, umieszczając piłkę obok bezradnie interweniującego Nauzeta.

Obie drużyny starały się dalej atakować, jednak długo nikt nie potrafił stworzyć groźnej okazji dla swojej ekipy. Mirandes na drugą połowę wyszło bardziej zmotywowane i zdeterminowane. Ataki gospodarzy były o wiele bardziej przemyślane niż w pierwszej połowie, dlatego można było się spodziewać gola kontaktowego.

Zawodnicy Mirandes zostawili siły na końcówkę spotkania - w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, wprowadzony po godzinie gry Lambarri wykorzystał błąd i rozkojarzenie obrońców z Bilbao i mocnym strzałem pokonał Iraizoza. Bramkarz Athletiku skapitulował nie tylko po raz pierwszy w meczu, ale także w całym turnieju.

Samo spotkanie nie było porywające, ale w najważniejszym momencie nastąpiło ożywienie. Dzięki bramce na 1:2, rewanż na San Mames nie będzie dla Bilbao formalnością.

W środę Valencia podejmie FC Barcelonę. Zapowiedź spotkania ukaże się w ciągu dnia, zaś na relację zapraszamy już teraz. Wszystko na łamach W24.pl.