Facebook Google+ Twitter

„Miraż” furtką do sukcesu

Pochodzą z Mikołowa, ich wielką pasją jest film. Od grudnia 2009 roku realizują „Projekt Miraż”. Jego celem jest nakręcenie filmu, na podstawie niepublikowanej powieści Aleksandry Wyrobek pod tym samym tytułem.

Plan filmu "Miraż" / Fot. Tomasz Augustynowicz"Miraż" opowiada o młodzieży z marginesu, która codziennie zmaga się z różnymi problemami. Alkohol, narkotyki, awantury to dla nich codzienność. Miłość, romanse i zdrady są także częścią ich życia. Film kręcony jest na podstawie niepublikowanej książki Aleksandry Wyrobek pod tym samym tytułem. Autorkami scenariusza są Aleksandra Wyrobek i Anna Maria Mazur. Akcja filmu rozgrywa się w barze, w którym pracuje główny bohater - Max. Młodzi twórcy od grudnia zmagają się ze scenariuszem, kamerami. Spełniają swoje marzenia.

Pisanie powieści trwało około czterech lat. W tym czasie przybierała ona różne formy i tytuły.
- „Miraż” początkowo wcale nie wyglądał tak jak teraz. Kiedyś książka miała nazywać się "Gang Feniksa" i opowiadać o grupie młodzieży, która rozprowadza pirackie kopie płyt - mówi autorka powieści i reżyser filmu Aleksandra Wyrobek.

Tematyka bardzo trudna. Co skłoniło autorkę do napisania książki?
- Chciałam poruszyć tematykę, którą wielu autorów omija, napisać o czymś, o czym się nie mówi na co dzień. Było to trudne. Wszyscy się dziwili, że zajmuję się właśnie takimi problemami, bo generalnie pisarz pisze raczej o środowisku, które dobrze zna, a ja z takimi ludźmi jak filmowi bohaterowie nie mam styczności - wyjaśnia Ola.

Plan filmu "Miraż" / Fot. Tomasz AugustynowiczPoczątkowo powieść miała nią pozostać. W głowie autorki tkwiła jednak myśl, jakby to było gdyby z książki zrobić film. Pomysł troszkę szalony i dosyć trudny do zrealizowania dla młodych niedoświadczonych twórców. Aleksandra Wyrobek i Grzegorz Rak zawalczyli o marzenia, zadziałali zgodnie z zasadą "dla chcącego nic trudnego”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.