Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23514 miejsce

Mirek Drewniak konsultantem programu "MasterChef"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-22 13:05

Mirek Drewniak, członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni i przewodniczący Loży Ekspertów programu "Doceń polskie", będzie konsultantem ds. kulinarnych pierwszej polskiej edycji kulinarnego show "MasterChef".

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Creative Commons 3.0Program "MasterChef" zadebiutował na antenie BBC w 1990 roku. Kulinarny show, który ma wyłonić najlepszego kucharza-amatora, cieszy się popularnością na całym świecie. Konkurs realizowany był w ponad 30 krajach m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemczech i Francji. Gospodarzem amerykańskiej wersji był Gordon Ramsay, szkocki szef kuchni znany m.in. z programu "Hell's Kitchen" ("Piekielna Kuchnia"). Polska edycja programu będzie częścią jesiennej ramówki stacji TVN. Castingi do show rozpoczynają się 22 czerwca i odbędą się w 5 polskich miastach.

Tymczasem znamy już wyniki castingu, którego celem było wyłonienie konsultanta ds. kulinarnych. Rolę tę powierzono Mirkowi Drewniakowi.
- Udział w tym programie to dla mnie kolejne zawodowe wyzwanie. Moja rola wymaga ode mnie ogromnego nakładu pracy, ale to także okazja, aby uporządkować wiedzę i ją rozszerzyć. Im więcej człowiek wie, tym bardziej jest świadomy swoich braków - mówi Mirek Drewniak.

Szef kuchni zna zagraniczne edycje kulinarnego show i wyraża się o nich bardzo pozytywnie. - To niesamowity program, w którym obok gotowania bardzo ważne są emocje jego uczestników. Będzie można obserwować jak amatorzy gotowania radzą sobie ze stresem, jak znoszą porażki, cieszą się z sukcesów. Wszystko odbywać się będzie pod presją czasu. W ten sposób widzowie przekonają się jak odpowiedzialna, ale i stresująca jest praca szefa kuchni- podkreśla Drewniak.

Konsultant ds. kulinarnych będzie odpowiedzialny m.in. za dobór składników do zaproponowanych potraw, które przygotują uczestnicy programu. W polskiej edycji nie zbraknie oczywiście typowych specjałów rodzimej kuchni, jednak Mirek Drewniak nie zdradza szczegółów. O tym jak amatorzy poradzą sobie ze stawianymi im wymaganiami przekonamy się jesienią.

Mirek Drewniak - doświadczony kucharz, autor popularnych przewodników kulinarnych, członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Od 2011 r. jest przewodniczącym Loży Ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie" realizowanego pod patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jest szefem gastronomii krakowskiego hotelu Swing.

Znajdź nas na Google+
(Anna Koza)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jacelka@interia.pl
  • jacelka@interia.pl
  • 25.06.2012 23:40

Pan Mirek Drewniak jest niewątpliwie doświadczonym szefem kuchni ale jest niestety kiepskim organizatorem, który nie potrafi zintegrować swojego zespołu, mało tego - nie szanującym drugiego człowieka. Chwali się, że jest szefem gastronomii w Hotelu Swing, a tak naprawdę to z początkowej, bardzo dobrej załogi praktycznie nikt już nie pracuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.