Facebook Google+ Twitter

Mirosław Drzewiecki: Chorzów i Kraków nadal uczestniczą w projekcie Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-13 12:27

Minister sportu wyraził zadowolenie z wysokiej oceny polskich miast, aspirujących do organizacji meczów Euro 2012.

Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował, że mecze piłkarskich Mistrzostw Europy zostaną rozegrane w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. UEFA nie zdecydowała w jakich ukraińskich miastach, poza Kijowem zagości Euro. Cztery ukraińskie miasta mają czas na spełnienie warunków do 30 listopada 2009 roku.

Minister Drzewiecki przyznał, że federacja piłkarska odrzuciła kandydatury Chorzowa i Krakowa. Podkreślił jednak, że ponieważ nie podjęto decyzji co do miast, goszczących mistrzostwa na Ukrainie, to wszystkie możliwości są otwarte. Dodał, że Chorzów i Kraków nadal uczestniczą w projekcie Euro 2012, a poczynione tam inwestycje będą pożyteczne dla mieszkańców. Minister pogratulował miastom wybranym przez UEFA i podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację Euro.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski powiedział, że nie rozumie decyzji UEFA, gdyż Kraków uzyskał najwyższą ocenę spośród polskich miast, starających się o organizację mistrzostw. Dodał jednak, że trzeba się pogodzić z postanowieniem europejskiej federacji. Majchrowski zadeklarował, że budowa nowego stadionu w Krakowie będzie kontynuowana.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.