Facebook Google+ Twitter

Mirosław Drzewiecki: Stadion Dziesięciolecia odszedł do historii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-16 15:58

Nie ma już Stadionu Dziesięciolecia - zniknęły trybuny, murawa, bramy wjazdowe. Teren jest oczyszczany z gruzu i ziemi. Z wyrobiska ponad 50 ciężarówek w ciągu trzech tygodni prac wywiozło 60 tysięcy metrów sześciennych kruszywa, pozostało ponad 200 tysięcy.

Minister sportu Mirosław Drzewiecki wbił dziś pierwszy pal w dawną murawę boiska. Na budowie pracują ciężkie maszyny i mimo, że jest ich ponad 30, hałas i wibracje jak na razie nie przeszkadzają okolicznym mieszkańcom - podkreśla Mirosław Drzewiecki. Minister zaznaczył, że Stadion Dziesięciolecia odszedł do historii. Jest zadowolony z tego, że nikt w Warszawie nie zauważył i nie odczuł tego, że ze stadionu w dużych ilościach wywożony jest gruz i beton. Ponadto wyraził nadzieję, że nadal w takim tempie będzie przebiegała praca, bo jego zdaniem pierwszy etap robót przebiega bardzo sprawnie.

W ocenie prezesa Narodowego Centrum Sportu Rafała Kaplera praca przy budowie Stadionu Narodowego w Warszawie posuwa się bez kłopotów i niemiłych niespodzianek. Jak przyznał Kapler obawiano się tego, co koparki mogą odkryć pod trybunami Stadionu Dziesięciolecia. Kapler przypomina, że grunt Stadionu Dziesięciolecia był zawsze owiany tajemnicą i ciągle zadawano pytania co znajdą budowlańcy, gdy zaczną rozkopywać teren. Pustaki, kominy, szkielety ludzkie czyli gruz z powojennej Warszawy? Okazało się - jak mówi Kapler - że w tym miejscu leżą cegły.

Prace ziemne mają zakończyć się do 13 kwietnia, ale - jak zapewniają przedstawiciele firmy Pol-Aqua - wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem. W tej chwili trwa wbijanie pali na głębokość od 7 do 27 metrów w głąb gruntu mówi prezes Pol-Aqua Marek Stefański.

Spychacze, koparki, urządzenia do wbijania pali pracują na dwie zmiany. W tej chwili na budowie pracuje około 200 osób, ale nie widać robotników z łopatami. Jak tłumaczy kierownik budowy Paweł Tustanowski, wszystkie prace wykonują maszyny. Gruz ze stadionu wywożony jest w okolice Serocka i Mińska Mazowieckiego do wyrobisk pożwirowych. Zgodnie z harmonogramem w kwietniu przyszłego roku główny wykonawca przejmie plac budowy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.