Facebook Google+ Twitter

Mirosław Drzewiecki zapowiada, że poda się do dymisji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-17 11:44

Minister sportu zapowiada podanie się do dymisji, jeśli Sejm zaakceptuje poprawkę do ustawy o Euro 2012. Poprawka, zgłoszona przez Lewicę, zrównuje wynagrodzenia w spółce PL.2012 z wynagrodzeniami w innych spółkach Skarbu Państwa, w których obowiązuje ustawa kominowa. Zarząd spółki otrzymał od resortu sportu premie za zeszły rok w wysokości prawie 111 tysięcy złotych. To oburzyło posłów opozycji.

Adam Hofman z PiS przyznaje, że rzadko zdarza się, by minister deklarował odejście w takich okolicznościach. Jak dodaje, losy poprawki zależą od PSL, bowiem PiS i Lewica na pewno zagłosują "za".


Poseł ludowców Aleksander Sopiński przyznaje, że w jego klubie decyzja w sprawie ostatecznego głosowania jeszcze nie zapadła. Polityk uważa jednak, że ustawa kominowa powinna obowiązywać także spółkę PL.2012. Jego zdaniem wypowiedź ministra sportu o dymisji w przypadku wejścia w życie poprawki jest nietaktowna.
Wczoraj posłowie SLD i PiS nie kryli oburzenia z powodu wysokości wynagrodzeń prezesów
spółki a także nagród za zeszły rok - zwłaszcza w kontekście kryzysu i budżetowych oszczędności.


PO odpierała ataki przypominając, że ustawa została przygotowana przez Prawo i Sprawiedliwość. PiS odpowiadał, że głosowali za nią wówczas wszyscy posłowie, a warunki ekonomiczne były inne. Prezes spółki zarabiał wówczas nie ponad 30 ale 20 tysięcy złotych - przypomniała ówczesna minister sportu Elżbieta Jakubiak.

Wcześniej posłowie z sejmowej komisji sportu zażądali przedstawienia sprawozdania z wykonania budżetu za zeszły rok przez PL.2012. Okazało się wówczas, że budżet spółki, który miał wynosić 10 milionów złotych, został zmniejszony o 87 procent. PL.2012 dostała jednak rezerwę celową w wysokości 30 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.