Facebook Google+ Twitter

Mirosław Przedpełski dalej prezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

W Polskim Związku Piłki Siatkowej (PZPS) nie nastąpiła zmiana warty. Już po raz trzeci z rzędu na szefa organizacji wybrany został Mirosław Przedpełski. Jego kontrkandydat, Waldemar Bartelik, był jednak całkiem blisko wygranej.

Mirosław Przedpełski / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiJak podaje PZPS na swojej stronie internetowej, Mirosław Przedpełski zdobył w poniedziełak wieczorem 48 głosów, natomiast Waldemar Bartelik mógł liczyć na poparcie 39 delegatów. Trzeci z kandydatów, Artur Popko, zrezygnował podczas obrad Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZPS z kandydowania.

W skład nowego zarządu PZPS weszli: Józef Bartkowiak, Albert Błażewicz, Radosław Ciemięga, Robert Dworak, Krzysztof Szmydyński, Grzegorz Jeżowski, Jacek Kasprzyk, Waldemar Kobienia, Jerzy Mróz, Paweł Papke, Konrad Piechocki, Artur Popko, Witold Roman, Waldemar Sagan, Jacek Sęk, Paweł Wachowiak, Tadeusz Jasiński, Piotr Pykel, Maciej Bogusz, Grzegorz Wagner, Andrzej Lemek.

Mirosław Przedpełski liczył w przedwyborczych wyborach na zdecydowane zwycięstwo. Był pewny poparcia w okręgach, ma poczucie misji, a zmiana kursu w momencie, jak to określił, "gdy siatkówka cały czas pnie się do góry", byłaby według niego "strzałem w kolano".

Okazało się jednak, że opozycja w PZPS wobec Mirosława Przedpełskiego rośnie. Waldemar Bartelik, szef Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej (PWZPS), stanął na czele obozu, który chce zmian w związku. Uważa on, że "sprawy w PZPS idą w złym kierunku", głównie przez fakt oddania organizacji imprez sportowych, także organizowanych przez Polskę w 2014 r. mistrzostw świata, zewnętrznym firmom. Waldemar Bartelik twierdzi, że przez to zarobione pieniądze nie trafiają w pełnym zakresie do środowisk siatkarskich i dlatego brakuje funduszy na finansowanie szkolenia młodzieży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.