Facebook Google+ Twitter

Mirosław Przedpełski zrezygnował z funkcji prezesa PZPS

Rezygnacja Mirosława Przedpełskiego ma związek z aferą korupcyjną, która w listopadzie 2014 r wybuchła w PZPS. Były już prezes Związku jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej.

 / Fot. PZPSW liście datowanym na 4 lutego 2015, którego treść Polski Związek Piłki Siatkowej zamieścił na swojej stronie internetowej, Mirosław Przedpełski tłumaczy powody swojej decyzji. Wyjaśnia, że obecna sytuacja osobista nie pozwala mu dalej kierować Związkiem.

Szanowni Koledzy!

Przyjaciele Polskiej Siatkówki!

Pragnę poinformować Was, że dla dobra Polskiej Siatkówki i Związku podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Aktualna sytuacja osobista nie pozwala mi wpływać na działanie Związku i służyć Siatkówce.

21 września 2014 roku minęło 10 lat od momentu, kiedy po raz pierwszy w bardzo trudnej dla PZPS sytuacji postanowiliście mi powierzyć zaszczytną funkcję Prezesa Federacji.

Mój wieloletni wysiłek i Wasza zdolność do zespołowego współdziałania pozwoliły Nam zorganizować wielkie siatkarskie wydarzenia – finały Ligi Światowej, żeńskich i męskich mistrzostw Europy i wreszcie pierwsze, polskie, historyczne mistrzostwa świata – wreszcie te złote Mistrzostwa Świata.

Aktualna sytuacja Związku, jak nigdy w historii PZPS i innych związków sportowych w Polsce jest najlepszą w historii a PZPS jest stawiany jako wzór w Polsce i na świecie.

Nie czuję się winnym zarzucanego mi czynu i jestem pewien, że w toku postępowania zostanę oczyszczony z zarzutu. Wszystkie moje działania skierowane były dla dobra Związku i Polskiej Siatkówki, a nie korzyści osobistych. Mam nadzieję, że po zakończeniu sprawy będę mógł dalej służyć siatkówce.

Moje zaangażowanie w ostatnim okresie, szczególnie przed Mistrzostwami Świata 2014 odbyło się kosztem stanu zdrowia, który pomimo zaleceń lekarzy zaniedbałem, odkładając termin kolejnej konieczniej operacji serca. Obecna sytuacja, w której się znalazłem pogorszyła mój stan zdrowia, który wymaga pilnego uregulowania.

Statut PZPS nie przewiduje instytucji zawieszenia z funkcji Prezesa. Podjąłem więc przemyślaną decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa podyktowaną poczuciem obowiązku i odpowiedzialności za Związek, szeroko rozumiane środowisko, a także moją sytuację zdrowotną.

Moja decyzja wchodzi w życie w dniu doręczenia Wam tego pisma.

Z poważaniem


Mirosław Przedpełski
(za pzps.pl)

Przedpełski stał na czele PZPS od 2004 roku. W listopadzie 2014 został zatrzymany przez CBA i postawiono mu zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej od szefów jednej z firm ochroniarskich. Wspomniana korzyść miała zadecydować o wyborze firmy zabezpieczającej Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, które we wrześniu ubiegłego roku odbywały się w Polsce i zakończyły złotym medalem naszej reprezentacji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Niestety, jakaś zakała w stadzie zawsze się znajdzie...
Również dziwne rzeczy dzieją się z organizacją żużlowego GP na Narodowym, gdzie do ułożenia nawierzchni toru potrzebny jest eksport materiału ze Szwecji? Gdzie tylko można coś skubnąć z państwowej kasy, to sępiarstwo się zlatuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najsłabsze jest to, że cała afera rzuca tak niefajne światło, na niesamowitą imprezę, jaką niewątpliwie były te mistrzostwa pod każdym względem, zakończone w dodatku tak świetnym wynikiem :-(

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Mój wieloletni wysiłek...Nie czuję się winnym zarzucanego mi czynu...Moje zaangażowanie w ostatnim okresie...Podjąłem więc przemyślaną decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa..." Decyzja bardzo słuszna, tylko dlaczego tak późno, czyżby nawet adwokaci prezesa mieli trudności w utwierdzeniu go popełnionych czynów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.