Facebook Google+ Twitter

Miś Paddington nadchodzi!... Ponownie

Dlaczego dzieci lubią misia Paddingtona? Te, z przedszkola jego imienia w Warszawie nie mają problemów z odpowiedzią: - Bo jest futrzasty i pomaga ludziom!

Dzisiaj w Przedszkolu im. Misia Paddingtona odbyła się uroczystość pięćdziesiątych urodzin niedźwiadka z mrocznych zakątków Peru, połączona z promocją nowej książki o jego perypetiach. Chociaż rocznica "narodzin" misia przypada w grudniu, to już dziś można było skosztować urodzinowego tortu oraz posłuchać fragmentów opowieści czytanych przez dzieci i dziennikarkę Annę Popek.

Książeczki o młodszym koledze Kubusia Puchatka są od lat fenomenem w Wielkiej Brytanii. Opowieści o sympatycznym misiu to klasyczna pozycja literatury dziecięcej, ale nie tylko... również dorośli znajdą w niej coś dla siebie. Jak powiedział o Paddingtonie, specjalista w dziedzinie literatury dla dzieci, Grzegorz Leszczyński, "miś specjalnej troski' budzi sympatię wszystkich.

Do tej pory ukazało się 12 książek o przygodach Paddingtona autorstwa Michaela Bonda (m.in. "Miś zwany Paddington", "Jeszcze o Paddingtonie"). Po 30 latach przerwy ukazała się kolejna część - "Paddington tu i teraz". Nowe przygody misia są trudniejsze od poprzednich, bo jak mówi Leszczyński, miś dorastał razem z autorem. "Paddington tu i teraz" opisuje Anglię współczesną, posługuje się głównie humorem językowym.

O Paddingtonie jego twórca, Michael Bond, powiedział: "Wielką zaletą posiadania misia jako głównego bohatera książek jest fakt, że łączy w sobie niewinność dziecka z doświadczeniem osoby dorosłej. Paddington nie należy do tych misiów, które zawsze chcą zdobyć księżyc, zbyt mocno stąpa swoimi łapkami po ziemi. Ma silne wyczucie tego, co dobre, a co złe i nie jest nastawiony przychylnie do tego, że ludzie otaczają się bzdurnym regułami i biurokracją. Jako miś zawsze trzyma się od tego z daleka."

Nowa książeczka ukazała się w Wielkiej Brytanii w czerwcu, natomiast w Polsce została zaprezentowana dzisiaj. Wydawnictwo Znak oprócz wydania "Paddington tu i teraz" wznowiło również wydawanie dwóch pierwszych części serii - "Miś zwany Paddington", "Jeszcze o Paddingtonie", a w przyszłym roku planuje kolejne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.